Quatre nens intoxicats després d'ingerir pastilles per al cor a Granada

15.05.2016 | 00:00

Quatre menors, alumnes del col·legi d'educació infantil i primària Nuestra Señora del Carmen de Dúrcal (Granada), van haver de rebre atenció hospitalària després d'ingerir unes pastilles, aparentment de l'avi, receptades per als problemes de cor, que un company havia repartit durant el pati. Els fets van tenir lloc dijous passat, quan un alumne de primer curs de primària va començar a vomitar després de l'esbarjo. La mestra va atendre'l, va indagar què havia passat i va poder saber que un alumne havia repartit unes pastilles dutes de casa, aparentment de l'avi i per a problemes de cor, a quatre companys. Advertida la direcció de l'escola, es va alertar el centre de salut de Dúrcal, el qual van informar del que havia passat i del nom de les pastilles. El centre de salut va demanar l'hospitalització dels nens per observar-los i, si era necessari, un rentat d'estómac. No es va haver de lamentar cap fet de gravetat.

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook
L'últim El més llegit

Calendari laboral i escolar 2017/2018

Calendari laboral 2017 a Catalunya

Calendari Laboral 2018 a Catalunya

Aquí pots consultar tots els dies festius a Catalunya i el calendari escolar 2017/18

 

Enllaços recomanats: Premis cinema