Un jove mostra les seqüeles que deixen les drogues

L'australià Jordy Hurdes pateix espasmes musculars i tartamudesa a causa de l'èxtasi

02.12.2015 | 20:30

Espasmes musculars i tartamudesa són les seqüeles que li ha deixat l'èxtasi a aquest jove australià de 20 anys. Jordy Hurdes ha volgut mostrar les conseqüències en l'organisme d'aquesta droga a través de la xarxa social Facebook.

El consum d'èxtasi era una cosa habitual cada vegada que sortia de festa, fins que en una ocasió aquesta droga gairebé li costa la vida a l'entrar en coma.

En el vídeo, Hurdes assegura que els metges es van sorprendre que continués amb vida. Després d'una llarga temporada en estat molt greu a l'hospital, va decidir gravar el vídeo per intentar conscienciar els joves sobre els efectes de les drogues.

Al vídeo es pot observar amb claredat les seqüeles que li ha deixat aquesta droga, per la qual cosa demana que es deixin de consumir estupefaents: "Es valent, digues no a les drogues. Fes-ho per mi. Els metges no s'expliquen com encara segueixo viu ".

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook
L'últim El més llegit
Enllaços recomanats: Premis cinema