Programa d'actes de la Fira Mediterrània - diumenge 9 d'octubre

07.10.2016 | 12:59
´El ball de galeres´

MATÍ

Agostino Iacurci i Federació de Catifaires de Catalunya - Catifa de flors
Plana de l'Om - 07:00
Gènere Arts Plàstiques, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar Estrena absoluta

Cucanya de la Plaça Nova de Barcelona - Associació de Festes de la Plaça Nova
Pl. Major - 11:00
Durada 180m
Gènere Jocs, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

El Pájaro Carpintero - Sonarium
Pl. St. Domènec - 11:00
Durada 180m
Gènere Jocs, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

Les festes de foc als Pirineus
Sala Espai 7. Centre Cultural El Casino - 11:00
Durada 180m
Gènere Exposició, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït

Focus Cervera - L'Àliga de Cervera i la Banda del Conservatori de Cervera
De Pl. Crist Rei a Pl. St. Domènec - 11:00
Durada 30m
Gènere Imatgeria Festiva, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

Tombs Creatius - Xics del Xurrac
Pl. Major - 11:00
Durada 180m
Gènere Jocs, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït

MIGDIA

Alodeyá Circo Danza - Son Recuerdos
Pl. St. Domènec - 11:30
Durada 45m
Gènere Dansa, Circ
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar Estrena a Catalunya

Alodeyá Circo Danza - Son Recuerdos
Pl. St. Domènec - 11:30
Durada 45m
Gènere Dansa, Circ
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar Estrena a Catalunya

Banda de Música d´Esparreguera - Descobreix la Banda: del pasdoble al jazz
Taverna Estrella Damm - 11:30
Durada 50m
Gènere Música, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït

Grup Coses & La Cobla Sant Jordi- Ciutat de Barcelona - Així s'encenen al vent
Teatre Conservatori - 12:00
Durada 60m
Gènere Música, Músiques del Món
Preu anticipada 12 €
Preu taquilla 15 €
Estrena absoluta

Grup de Teatre La Sala de Rajadell - A les 6
Sala Els Carlins - 12:00
Durada 95m
Gènere Teatre, Mostra de Grups Amateurs de Teatre de la Catalunya Central
Preu taquilla Gratuït

Focus Cervera - Geganters i Grallers de Cervera
De Pl. Espanya a Pl. St. Domènec - 12:15
Durada 30m
Gènere Imatgeria Festiva, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

Ball de Galeres - Coordinadora de danses tradicionals de Reus
De Pl. St. Domènec a Pl. Major - 12:30
Durada 40m
Gènere Dansa, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

Focus Cervera - Ball d'Espases de Cervera
Pl. Crist Rei - 12:30
Durada 30m
Gènere Dansa, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

Banda FCSM & Banda de Música d´Ulldecona - Mirant el Món des del Sud
Taverna Estrella Damm - 13:00
Durada 60m
Gènere Música, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Estrena absoluta

Colectivo El Brote - Quebradas e imperfectas
Teatre Kursaal. Pati - 13:00
Durada 20m
Gènere Art i Comunitat, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït

Tio Teronen Semeak - FreshCool
Pl. St. Domènec - 13:00
Durada 45m
Gènere Dansa, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Estrena a Catalunya

Esbart Marboleny - Cap a la Plaça
De Pl. Crist Rei a Pl. St. Domènec - 13:30
Durada 30m
Gènere Dansa, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

Focus Cervera - Ball de Gitanes de Cervera
De Pl. Major a Plana de l'Om - 13:30
Durada 30m
Gènere Dansa, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

TARDA

Cucanya de la Plaça Nova de Barcelona - Associació de Festes de la Plaça Nova
Pl. Major - 16:30
Durada 180m
Gènere Jocs, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

Tombs Creatius - Xics del Xurrac
Pl. Major - 16:30
Durada 180m
Gènere Jocs, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït

El Pájaro Carpintero - Sonarium
Pl. St. Domènec - 17:00
Durada 180m
Gènere Jocs, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

Ball de Galeres - Coordinadora de danses tradicionals de Reus
De Pl. St. Domènec a Pl. Major - 17:00
Durada 40m
Gènere Dansa, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

Focus Cervera - L'Àliga de Cervera i la Banda del Conservatori de Cervera
De Pl. Crist Rei a Pl. St. Domènec - 17:00
Durada 30m
Gènere Imatgeria Festiva, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

Esbart Marboleny - Cap a la Plaça
Pl. Major - Plana de l'Om - Pl. St. Domènec - 17:00
Durada 30m
Gènere Dansa, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

Ialma - Camino
Taverna Estrella Damm - 17:00
Durada 60m
Gènere Música, Músiques del Món
Preu taquilla Gratuït

Esbart Manresà de Dansaires - Ritual i Festa
Teatre Conservatori - 17:30
Durada 90m
Gènere Dansa, Cultura Popular
Preu anticipada 8 €
Preu taquilla 10 €

Esbart Marboleny - Cap a la Plaça
Pl. St. Domènec - 17:30
Durada 30m
Gènere Dansa, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

Taiat Dansa - Dance Generation
Teatre Kursaal. Pati - 19:30
Durada 30m
Gènere Art i Comunitat, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar Estrena a Catalunya

Focus Cervera - Ball de Gitanes de Cervera
De Pl. Espanya a Pl. St. Domènec - 18:00
Durada 30m
Gènere Dansa, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

Les festes de foc als Pirineus
Sala Espai 7. Centre Cultural El Casino - 18:00
Durada 180m
Gènere Exposició, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït

Roba Estesa - Descalces on tour
Taverna Estrella Damm - 18:00
Durada 60m
Gènere Música, Músiques del Món
Preu taquilla Gratuït

Grup Mala Fama del Casal Familiar Recreatiu - L'últim estiu
Sala Els Carlins - 18:00
Durada 90m
Gènere Teatre, Mostra de Grups Amateurs de Teatre de la Catalunya Central
Preu taquilla Gratuït

Esvorell - Esvorell
Teatre Kursaal. Sala petita - 18:00
Durada 60m
Gènere Dansa, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

Alodeyá Circo Danza - Son Recuerdos
Pl. St. Domènec - 18:30
Durada 45m
Gènere Dansa, Circ
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar Estrena a Catalunya

Focus Cervera - Ball d'Espases de Cervera
Pl. Crist Rei - 18:30
Durada 30m
Gènere Dansa, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

Teresa Rebull/ Ànima Desterrada - Cia. Susanna Barranco
Sala d'actes. Centre Cultural El Casino - 18:30
Durada 65m
Gènere Audiovisuals, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït

VESPRE

Tempesta Esvaïda, de Joaquim Serra - Comèdia lírica per a orquestra, cor i sis solistes
Teatre Kursaal. Sala gran - 19:00
Durada 80m
Gènere Música, Cultura Popular
Preu anticipada 15 €
Preu taquilla 18 €
Estrena absoluta

Tombs Creatius - Xics del Xurrac
Pl. Major - 19:00
Durada 180m
Gènere Jocs, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït

Focus Cervera - Geganters i Grallers de Cervera
De Pl. Major a Taverna Estrella Damm - 19:15
Durada 30m
Gènere Imatgeria Festiva, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar

Agostino Iacurci i Federació de Catifaires de Catalunya - Catifa de flors
Plana de l'Om - 19:30
Gènere Arts Plàstiques, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar Estrena absoluta

Taiat Dansa - Dance Generation
Teatre Kursaal. Pati - 19:30
Durada 30m
Gènere Art i Comunitat, Cultura Popular
Preu taquilla Gratuït
Públic Familiar Estrena a Catalunya

Guillem Albà & Clara Peya - Pluja
L'Anònima - 19:45
Durada 45m
Gènere Teatre, Cultura Popular
Preu anticipada 10 €
Preu taquilla 12 €

Jordi Molina - Matèria del temps
Taverna Estrella Damm - 20:00
Durada 60m
Gènere Música, Músiques del Món
Preu taquilla Gratuït
Estrena absoluta

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook

Cartellera de cine

Bages Centre

Bages Centre

Consulta les pel·lícules i els horaris que es projecten a Manresa.

 
Enllaços recomanats: Premis cinema