Es fan públics els nominats i finalistes de la 46a edició de la Nit de l'Esportista

L'acte reconeix i premia els millors esportistes de de la ciutat i els mèrits esportius d'aquest curs 2015-16

13.06.2016 | 19:01

El dimecres 22 de juny, el Teatre Kursaal acollirà la 46a edició de la Nit de l'Esportista, que enguany està organitzada pel club Vòlei 6 Manresa conjuntament amb l'Ajuntament de Manresa i la col·laboració dels diferents mitjans de comunicació local, i que compta amb el suport de l'Obra Social de La Caixa.

La trobada, que començarà a 2/4 de 9 del vespre, té com a objectiu reconèixer i premiar els millors esportistes de la ciutat i els mèrits esportius d'aquest curs 2015-16.

Durant l'acte es pronunciarà el pregó a càrrec de Quico Sisó, membre fundador de Vòlei 6 Manresa i actualment formador i consultor en assessorament integral d'empreses. També hi haurà actuacions del grup de tabalers de Xàldiga que fusionarant percussió i vòlei. Per finalitzar la festa, se servirà un piscolabis al pati del teatre per a tots els assistents.

El preu de les entrades és de 12 € i es poden adquirir a les taquilles del teatre de dimarts a diumenge de 18 a 21 h, i els dissabtes d'11 a 13 h, o bé al 93 872 36 36, i també per a internet a www.kursaal.cat

Nominats

  • Premi Associació Esportiva La Salle Manresa (Millor entitat):

ESPORT

ENTITAT

ATLETISME

CLUB ATLÈTIC MANRESA

BALL ESPORTIU

CBE SWING MANRESA

BALL ESPORTIU

FRAK MANRESA

BALL ESPORTIU

ROYAL DANCE

BÀSQUET

AE LA SALLE

BÀSQUET

BÀSQUET MANRESA

BÀSQUET

CLUB BÀSQUET I UNIÓ MANRESANA

BÀSQUET

JOVIAT-LA SALLE

BEISBOL

BEISBOL CLUB MANRESA

BILLAR

CLUB BILLAR MANRESA

CICLISME

ESPORT CICLISTA MANRESÀ

CICLISME

PENYA CICLISTA BONAVISTA

ESCACS

ESCACS CATALÒNIA CLUB

EXCURSIONISME

CENTRE EXCURSIONISTA COMARCA DEL BAGES

EXCURSIONISME

CENTRE EXCURSIONISTA MONTSERRAT

FUTBOL

CE MINORISA-SAGRADA FONT

FUTBOL

CENTRE ESPORTS MANRESA

FUTBOL

DIAPO

FUTBOL

FC PIRINAICA AVMP

FUTBOL

GIMNÀSTIC DE MANRESA

FUTBOL

UE BALCONADA

FUTBOL SALA

MANRESA FUTBOL SALA

GIM. ARTÍSTICA

EGIBA

GIM. RÍTMICA

CLUB RÍTMICA ATENEU MANRESA

HOQUEI I PATINATGE

CLUB PATI MANRESA FONT DELS CAPELLANS

JUDO

ESPORT7 JUDO

KARATE

BOSCH KARATE

MOTOR

BIELA CLUB MANRESA

MOTOR

MOTO CLUB MANRESA

NATACIÓ-WATERPOLO-NATACIÓ SINCRONITZADA-TRIATLÓ

CLUB NATACIÓ MINORISA

RUGBI

MANRESA RUGBY CLUB

SLOT

ESCUDERIA LLUM LLAMP

TENNIS I PÀDEL

CLUB TENNIS MANRESA

TIR OLÍMPIC

CLUB TIR PRECISIÓ MANRESA

TRIATLÓ

CUBE

VÒLEI

VÒLEI 6 MANRESA

  • Premi Josep M. Montfort (millor entrenador/a):

NOM

ESPORT

ENTITAT

ANGEL LUIS GARCIA JEREZ

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

KARINA RUBIO

BALL ESPORTIU

ROYAL DANCE

ALBERT BATALLER AROLA

BÀSQUET

C.B. I UNIÓ

GERARD BARBÉ CLOTET

BÀSQUET

FUNDACIÓ JOVIAT

DANI FERNANDEZ GARCIA

FUTBOL

CENTRE ESPORTS MANRESA

CARLES LÓPEZ

FUTBOL

GIMNÀSTIC DE MANRESA

JORDI ROZAS

FUTBOL SALA

MANRESA FUTBOL SALA

MAURICI CASASAYAS SOLER

JUDO

ESPORT-7-JUDO

AMAND REDONDO

TRIATLÓ

CLUB NATACIÓ MINORISA

GASPAR VENTURA

WATERPOLO

CLUB NATACIÓ MINORISA

XAVIER RUBIO

WATERPOLO

CLUB NATACIÓ RUBÍ

  • Premi al millor àrbitre i/o jutge esportiu:

Nom

Esport

Entitat

JOSE ANTONIO MARTIN ROMO PAREJO

FUTBOL

FEDERACIO CATALANA DE FUTBOL

  • Premi al millor directiu/va:

NOM

ESPORT

ENTITAT

MANEL MOLERA I BARRABÉS

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

ALEX CAZORLA I KARINA RUBIO

BALL ESPORTIU

ROYAL DANCE

SANTI BARBALLÓ

BÀSQUET

AE LA SALLE

LUIS ALBERTO VILLA

FUTBOL

CENTRE ESPORTS MANRESA

MIQUEL SEBASTIÀ MORROS

FUTBOL

CLUB GIMNÀSTIC DE MANRESA

MANEL ARTERO

FUTBOL

FC PIRINAICA AVMP

LLUÍS LÀZARO

NATACIÓ, WATERPOLO, SINCRONITZADA, TRIATLÓ

CLUB NATACIÓ MINORISA

PERE FARRE BONALS

TIR

CLUB TIR PRECISIÓ MANRESA

  • Premi de millor patrocinador:

NOM

ESPORT

ENTITAT

AVINENT IMPLANT SYSTEM

ATLETISME

CLUB ATLÈTIC MANRESA

DENTAL MANRESA

BÀSQUET

AE LA SALLE

ICL GRUP

BÀSQUET

BASQUET MANRESA

CATALANA OCCIDENT

BÀSQUET

CB I UNIÓ MANRESANA

TOMÀS BELLÈS

CICLISME

ESPORT CICLISTA MANRESÀ

DENTAL MANRESA

FUTBOL

CENTRE ESPORTS MANRESA

PROTOTECH SYSTEM

FUTBOL

CENTRE ESPORTS MANRESA

SANFELIU MOTORS -NISSAN-

FUTBOL

CLUB GIMNÀSTIC DE MANRESA

ELEMENTS

FUTBOL

FUTBOL SALA

F.C. PIRINAICA

MANRESA FUTBOL SALA

FUNDACIO JESUS SERRA

NATACIÓ

CLUB NATACIÓ MINORISA

Finalistes (Seleccionats de la llista prèvia de candidats i reben guardó de finalista)

  1. 1.      Finalistes a millor esportista de Manresa en categoria absoluta:

NOM

ESPORT

ENTITAT

RICARD CLEMENTE MARTI

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

PEP VILA

AUTOMOBILISME

 

MOI TORRALLARDONA JOU

AUTOMOBILISME

BIELA CLUB MANRESA

EDGAR MARCOS I

ALINA NOWAK

BALL ESPORTIU

CBE SWING MANRESA

GUILLEM PASCUAL I

ROSA CARNE

BALL ESPORTIU

ROYAL DANCE

DEJAN MUSLI

BÀSQUET

BÀSQUET MANRESA

MELANIA SORROCHE "CHONY"

BOXA

 

GUILLEM MUÑOZ

CICLISME

TOMÀS BELLÈS - ECM

NÚRIA PICAS ALBETS

CURSES DE MUNTANYA

 

CARLOS CORVO

FUTBOL SALA

CATGAS SANTA COLOMA

KEVIN TRAID PEREZ

GIM. ARTÍSTICA

CLUB EGIBA

GERARD FARRÉS I GÜELL

MOTOCICLISME

 

ARNAU ROVIRA

NATACIÓ

C N SANT ANDREU

XEVI BONET

PARAPENT

CECB - ALIOTH PARAPENT BAGES CLUB

ANDER MIRAMBELL VIÑAS

SKELETON

 

JOSEP PERARNAU ORRIOLS

TIR CARABINA

CLUB TIR PRECISIÓ MANRESA

CRISTINA MASFRET

TRAMPOLÍ

EGIBA

ELISABET SOLERA

TRIAL

 

XAVIER TORRADES

TRIATLÓ

CN REUS PLOMS

ANNA VILA ESTANY

WATERPOLO

CLUB NATACIO RUBI

  1. 2.      Finalistes a millor esportista de Manresa en categoria Jove:

Nom

Esport

Entitat

ALEIX CASAS PERRAMON

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

BETHELHEM MANZANO JIMENO

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

DAVID MARTIN MARTINEZ

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

MAR ARISO GRACIA

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

MARTA RIERA SATO

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

TONI BAÑOS TOR

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

POL VILA

ATLETISME

FC BARCELONA

LLUÍS PAEZ I

LAURA ESQUIUS

BALL ESPORTIU

CLUB DE BALL ESPORTIU SWING MANRESA

ANDREY PRIDHOKO I

NORA CORPAS

BALL ESPORTIU

ROYAL DANCE

EKATERINA PARASCHOU I

ADRIA MARTOS

BALL ESPORTIU

ROYAL DANCE

ESTEL PUIGGRÒS ROVIRA

BÀSQUET

FUNDACIÓ JOVIAT

MARC BATALLER

BÀSQUET

PAIDOS

EDGAR DOMINGUEZ ARMENGOL

FIT KID

SAS SURIA

ÀLEX GARCIA

FUTBOL SALA

MANRESA FUTBOL SALA

ARNAU PÉREZ

FUTBOL SALA

MANRESA FUTBOL SALA

CARLES LAVADO

FUTBOL SALA

MANRESA FUTBOL SALA

PERE ARAN

FUTBOL SALA

MANRESA FUTBOL SALA

ANDREA CARMONA RAYA

GIMNÀSTICA ARTÍSTICA

CLUB EGIBA

BERTA MONTEAGUDO MARTINEZ

GIMNÀSTICA ARTÍSTICA

CLUB EGIBA

FIDEL SERRA DIAZ

GIMNÀSTICA ARTÍSTICA

CLUB EGIBA

JANINA JO HOM

GIMNÀSTICA ARTÍSTICA

CLUB EGIBA

LORENA MEDINA COBOS

GIMNÀSTICA ARTÍSTICA

CLUB EGIBA

MAR PALLISO RAMOS

GIMNÀSTICA ARTÍSTICA

CLUB EGIBA

MARTÍ FLORES MARIA

GIMNÀSTICA ARTÍSTICA

CLUB EGIBA

PAU BERMUDEZ SOLER

GIMNÀSTICA ARTÍSTICA

CLUB EGIBA

THIERNO BOUBACAR DIALLO

GIMNÀSTICA ARTÍSTICA

CLUB EGIBA

VIKTOR LAZARENKO

GIMNÀSTICA ARTÍSTICA

CLUB EGIBA

NOELIA JARDO MARTIN

JUDO

ESPORT-7-JUDO

PAU SANTACREU GARCIA

JUDO

ESPORT-7-JUDO

POL LOPEZ

JUDO

ESPORT-7-JUDO

ÈRIK RIBES

NATACIÓ

CLUB NATACIÓ MINORISA

GUILLEM LÁZARO

NATACIÓ

CLUB NATACIÓ MINORISA

IZAN CUBILLAS

NATACIÓ

CLUB NATACIÓ MINORISA

ROBERT VILARASAU

TRAMPOLÍ

EGIBA

ARNAU MONTIEL

TRIATLÓ

CLUB NATACIÓ MINORISA

GUILLEM MONTIEL

TRIATLÓ

CLUB NATACIÓ MINORISA

ALEIX PAEZ CASAS

WATERPOLO

C.N. TERRASSA

  1. 3.      Finalistes a millor esportista de Manresa en categoria veterà (més de 40 anys):

Nom

Esport

Entitat

AMADEU PINTO ORTEGA

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

LOLES VIVES JORBA

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

FINA GUÀRDIA I

MANEL VICENTE

BALL ESPORTIU

CBE FRAK MANRESA

JOAN BOIXADER I

ROSANNA CAMPRUBÍ

BALL ESPORTIU

CBE SWING MANRESA

TERESA FORN

CURSES DE MUNTANYA

 

DAVID ROCA GENESCÀ

JUDO

ESPORT-7-JUDO

ALFONS ESQUIUS

TRIATLÓ

CLUB NATACIÓ MINORISA

AMAND REDONDO

TRIATLÓ

CLUB NATACIÓ MINORISA

MARIANO MÉNDEZ

TRIATLÓ

CLUB NATACIÓ MINORISA

VICENÇ CLOTET

TRIATLÓ

CLUB NATACIÓ MINORISA

  1. Finalista a millor esportista Special Olímpics (esport adaptat intel·lectual):

Nom

Esport

Entitat

JORDI MANJON

BÀSQUET

AE LA SALLE - AMPANS

  1. 5.      Finalista a millor esportista Paralímpic (esport adaptat físic i/o sensorial):

Nom

Esport

Entitat

IGNACIO ÁVILA

TÀNDEM (CICLISME)

 
  1. 6.      Nominats a millor equip en categoria absoluta:

Nom

Esport

Entitat

EQUIP FEMENÍ DH CLUB ATLÈTIC MANRESA

ATLETISME

CLUB ATLÈTIC MANRESA

SWING MANRESA

BALL ESPORTIU

CBE SWING MANRESA

ROYAL DANCE

BALL ESPORTIU

ROYAL DANCE

AMPANS-LA SALLE

BÀSQUET

AE LA SALLE

SÈNIOR MASCULÍ RUGBI

RUGBI

MANRESA RUGBY CLUB

MASCULÍ ABSOLUT WATERPOLO

WATERPOLO

CLUB NATACIÓ MINORISA

Premi Campions

Equips, de categoria infantil i/o superiors,  que hagin quedat campions dels seus grups de competició durant la temporada 2015/2016:

NOM

ESPORT

ENTITAT

EQUIP CADET FEMENI 4X200 PISTA COBERTA

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

EQUIP CADET FEMENI AVINENT MANRESA

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

EQUIP CADET MASCULI 4X200 PISTA COBERTA

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

EQUIP INFANTIL FEMENI AVINENT MANRESA

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

EQUIP INFANTIL MASCULI AVINENT MANRESA

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

EQUIP JUNIOR FEMENI 4X100

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

EQUIP SENIOR FEMENI AVINENT MANRESA

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

EQUIP SUB-23 MASCULI RELLEUS 4X100

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

EQUIP VETERA FEMENI AVINENT MANRESA

ATLETISME

CLUB ATLETIC MANRESA

SWING MANRESA

BALL ESPORTIU

CBE SWING MANRESA

ROYAL DANCE

BALL ESPORTIU

ROYAL DANCE

JÚNIOR B CBIUM

BÀSQUET

CB I UNIÓ MANRESANA

INFANTIL FEMENI CE MANRESA

FUTBOL

CENTRE ESPORTS MANRESA

JUVENIL B CE MANRESA

FUTBOL

CENTRE ESPORTS MANRESA

INFANTIL D GIMNÀSTIC MANRESA

FUTBOL

CLUB GIMNÀSTIC DE MANRESA

JUVENIL A GIMNASTIC MANRESA

FUTBOL

CLUB GIMNÀSTIC DE MANRESA

INFANTIL FEMENÍ VOLEI 6

VOLEIBOL

CLUB VOLEI 6 MANRESA

WATERPOLO MASCULÍ ABSOLUT

WATERPOLO

CLUB NATACIÓ MINORISA

També es lliuraran els següents premis especials:

  • Premi Bages, Manel Estiarte, a la trajectòria d'un esportista de la comarca del Bages, per a Josep Pesarrodona Altimira en el 40è aniversari de la victòria a la Volta Espanya del 1976.
  • Premi a l'Esport Escolar, Andreu Vivó i Tomàs, per la participació en els Jocs Esportius Escolars de Catalunya (JEEC). Per a Ingrid Alsina, que mentre superava una malaltia oncològica ha seguit participant a la Fase Comarcal del Bages dels JEEC en Cros i Duatló.
  • Premi Josep M. Pintó, a una dedicació especial a l'esport. Per a Dr. Ramon Serra qui durant 33 anys ha estat el cap dels serveis mèdics del Bàsquet Manresa.
  • Premi Josep Vila i Valldaura, especial del jurat. Per a Jaume Ambrós, coordinador d'esports de l'Escola PAIDOS i recentment guardonat com a Històric del Bàsquet Català.

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook

Buscador de deportes

Enllaços recomanats: Premis cinema