Regió7 » Esports » Bàsquet » Lliga ACB » Classificació

Resultats i classificació de Lliga ACB

Resultats de la jornada 11ª

03.12.2016 - 04.12.2016
03/12 Valencia B. Valencia Basket 83 - 61 RETAbet Bilbao Basket Bizkaia B. Fi
03/12 Río Natura Monbus Obradoiro Río Natura Monbus Obradoiro 80 - 67 Divina Seguros Joventut Divina Seguros Joventut Fi
04/12 Real Betis Energía Plus Real Betis Energía Plus 60 - 94 Baskonia Baskonia Fi
04/12 R. Madrid Real Madrid 92 - 76 Montakit Fuenlabrada Fuenlabrada Fi
04/12 Zaragoza Tecnyconta Zaragoza 71 - 59 Iberostar Tenerife CB Canarias Fi
04/12 Estudiantes Movistar Estudiantes 87 - 85 MoraBanc Andorra Andorra Fi
04/12 FC Barcelona Lassa FC Barcelona Lassa 79 - 78 Herbalife Gran Canaria Herbalife Gran Canaria Fi
04/12 Manresa ICL Manresa 70 - 89 Unicaja Unicaja Fi
 

Classificació jornada 11ª Lliga ACB

EQUIP PJ PG PP PF PC (Dif)
1 Real Madrid R. Madrid 10 9 1 903 765 (+138)
2 FC Barcelona Lassa FC Barcelona Lassa 10 8 2 835 778 (+57)
3 Iberostar Tenerife CB Canarias 11 8 3 867 788 (+79)
4 Valencia Basket Valencia B. 10 7 3 819 741 (+78)
5 Unicaja Unicaja 10 7 3 851 793 (+58)
6 Baskonia Baskonia 11 7 4 968 884 (+84)
7 RETAbet Bilbao Basket Bizkaia B. 10 6 4 796 792 (+4)
8 MoraBanc Andorra Andorra 10 6 4 843 848 (-5)
9 Herbalife Gran Canaria Herbalife Gran Canaria 11 5 6 914 861 (+53)
10 Movistar Estudiantes Estudiantes 10 4 6 803 823 (-20)
11 Tecnyconta Zaragoza Zaragoza 10 4 6 770 799 (-29)
12 Río Natura Monbus Obradoiro Río Natura Monbus Obradoiro 11 4 7 836 869 (-33)
13 UCAM Murcia UCAM Murcia 10 3 7 779 817 (-38)
14 Real Betis Energía Plus Real Betis Energía Plus 10 3 7 723 841 (-118)
15 Divina Seguros Joventut Divina Seguros Joventut 11 3 8 820 899 (-79)
16 Montakit Fuenlabrada Fuenlabrada 11 3 8 815 936 (-121)
17 ICL Manresa Manresa 10 1 9 726 834 (-108)

Buscador de deportes

Proxima jornada

Jor. 12ª 10.12.2016 - 11.12.2016
10/12 Unicaja Unicaja   -   Valencia Basket Valencia B. 18:30h.
11/12 Herbalife Gran Canaria Herbalife Gran Canaria   -   Tecnyconta Zaragoza Zaragoza 12:30h.
11/12 Fuenlabrada Montakit Fuenlabrada   -   ICL Manresa Manresa 12:30h.
11/12 Divina Seguros Joventut Divina Seguros Joventut   -   Real Betis Energía Plus Real Betis Energía Plus 12:30h.
11/12 CB Canarias Iberostar Tenerife   -   UCAM Murcia UCAM Murcia 12:30h.
11/12 Andorra MoraBanc Andorra   -   FC Barcelona Lassa FC Barcelona Lassa 18:00h.
11/12 Baskonia Baskonia   -   Movistar Estudiantes Estudiantes 18:00h.
11/12 Bizkaia B. RETAbet Bilbao Basket   -   Real Madrid R. Madrid 18:30h.