25 de maig de 2015
25.05.2015
40 Años
40 Años
eleccions municipals manresa 

Qui ocuparà plaça de regidor al teu municipi?

Consulta la llista de noms, ordenats per municipi i partit, que formaran part dels ajuntaments del Bages, el Berguedà, el Moianès, la Cerdanya i el Solsonès, després del 24-M

28.05.2015 | 07:40

Les eleccions d'aquest diumenge 24 de maig van convocar a les urnes més de 5,3 milions de persones per configurar els nous ajuntaments catalans, 947 en total. A continuació, llistem els noms de les persones de cada partit que han sortit escollits per formar part dels ajuntaments del Bages, el Berguedà, el Solsonès, la Cerdanya i el Moianès. Recorda que també pots consultar tots els resultats electorals del 24-M, poble a poble. Si trobes algun error, envia'ns un correu a web@regio7.cat.

BAGES----------------------------------------

Aguilar de Segarra
CiU: 1. Valentí Riera Vilaplana, 2. Pere Aliaguilla Arnao, 3. Marcel Perramon Clarena, 4. Mª Teresa Viñals Duocastella, 5. Josep Trullàs Soler, 6. Manel Calderó Vergel, 7. Jaume Bertran Masanes.

Artés
CiU: 1. Roger Genescà Campí, 2. Fina Montañola Cortina, 3. Manel Parreño Jiménez, 4. Marc Torras Simon, 5. Mercè Simó Ribas, 6. Josep Maria Artigas Feliu. ERC: 1. Josep Candàliga i Freixa, 2. Elisabet Carracedo i Mañosa, 3. Meritxell Bonastre i Aris, 4. Enric Forcada i Valiente. CUP: 1. Ernest Clotet Berenguer, 2. Òscar Vilarasau Clotet, 3. Israel Falcó Martínez.

Avinyó
ERC: 1. Eudald Vilaseca i Font, 2. Adjutori Altarriba i Fossas, 3. Jordi Vall i Carrillo, 4. Núria Crespiera i Badia, 5. Robert Masferrer i Rodellas, 6. Albert Badia i Manubens, 7. Francesc Serra i Canals. CiU: 1. Cristian Coll Pont, 2. Sergi Grau Torrent, 3. Maria Carme Pla Bach, 4. Teresa Riba Codina.

Balsareny
Gent De Balsareny-E: 1. Albert Neiro Roman, 2. Jorge Aguilera Ruiz, 3. Albert Otero Bonet, 4. Mariola Fabián Jurado. ERC: 1. Isidre Viu i Payerols, 2. Maria Àngels Rovira i Rodríguez, 3. Queralt Puig i Castanyé, 4. Neus Orriols i Alsina. CiU: 1. Noelia Ramírez Calatrava, 2. Josep Fornell Caparros, 3. Meritxell Fenoy Ruiz.

Callús
ERC: 1. Joan Badia i Pujol, 2. Mireia Lladó i Garcia, 3. Lluís Martí i Soldevila, 4. Rosa Ginestà i Boixadera, 5. Isidre Badia i Pujol. CiU: 1. Enric Vall De Vilaramó Oliva, 2. Cristina Montoya Sanchez, 3. Jordi Vilarmau Masferrer, 4. Angela Pujol Riu.

Cardona
ERC: 1. Ferran Estruch Torrents, 2. Josep Tristany Claret, 3. Aida Molner Pejoan, 4. Joan Hernández Moscoso, 5. Maria Elena Xixons Clotet, 6. Maria Teresa Barrera Pons, 7. Sergi Ballesteros Gregorio. CiU: 1. Josep Serra Casals, 2. Francesc Villegas Martínez, 3. Jordi Ruiz Santandreu. PSC: 1. Jordi Casas Pons.

Castellbell i el Vilar
PSC: 1. Montserrat Badia Moreno, 2. Lluís Martínez Vallejo, 3. Jordi Calsina Jodas, 4. Neus Palacios Ferrer, 5. Ferran Valdes Berlanga, 6. Felix Enrich Puig. CiU: 1. Santi Llopart Bernad, 2. Josep Jimenez Guitart, 3. Carla Lluís Serra. ERC: 1. Albert Mulero i Miras, 2. Núria Martorell i Soldevila.

Castellfollit del Boix
ICB: 1. Celesti Rius Prat, 2. Joan Llado Oliva, 3. Rosa Mª Vilumara Bru, 4. Ramon Torras Farres, 5. Judit Cuberas Pujol, 6. Xavier Pons Pujol. CiU: 1. Jordi Fidel Soler Grau.

Castellgalí
PSC: 1. Cristòfol Gimeno Iglesias, 2. Rosa Serra Oliva, 3. Òscar Aparicio Ledesma, 4. Carme Lledó Martínez, 5. Miguel Largo Coca, 6. Carolina Herrero Ruiz, 7. Raquel Todolí Martínez. CiU: 1. Xavier Guix Carrera, 2. Francisco José Moreno Rodríguez. ERC: 1. Tomàs Toledo i Gonzàlez, 2. Marta Fabregat i Sintes.

Castellnou de Bages
Progrés Per Castellnou-Cp: 1. Francesc Martínez Vilaseca, 2. Maria Pilar Rubio Jiménez, 3. Manel Valero Gueto, 4. Carme Llorens Concustell, 5. Imma Torralba Valenciano. ERC: 1. Domènec Òrrit i Pujol, 2. Lluís Thomen i Corbalan, 3. Marina Navio i Pina. CiU: 1. Carles Claret Padullés.

Fonollosa
Junts-ERC: 1. Eloi Hernàndez i Mosella, 2. Elisa Carvajal i Rojas, 3. Francisco Vizcaino i Guerrero, 4. Xavier Camarasa i Palomes, 5. Montserrat Serra i Prat. CiU: 1. Joan Grau Comas, 2. Joan Badia Lladó, 3. Àfrica Rodríguez Escoda, 4. Jordi Barcons Jimenez.

Gaià
ERC: 1. Isabel Taulats i Gutiérrez, 2. Josep Lluís Núñez De Arenas i Enguita. CiU: 1. Enric Armengou Vall De Vilaramó.

Manresa
CiU: 1. Valentí Junyent Torras, 2. Antoni Llobet Mercadé, 3. Mª Mercè Rosich Vilaró, 4. Olga Sánchez Ruiz, 5. Joan Calmet Piqué, 6. Josep Mª Sala Rovira, 7. Jordi Serracanta Espinalt, 8. Miquel Davins Pey, 9. Àuria Caus Rovira. ERC: 1. Pere Culell i Oliveras, 2. Mireia Estefanell i Medina, 3. Marc Aloy i Guàrdia, 4. Angels Santolaria i Morros, 5. Anna Crespo i Obiols, 6. Cristina Cruz i Mas, 7. Jaume Torras i Oliveras. CUP: 1. Jordi Masdeu Valverde, 2. Jordi Garcés Casas, 3. Gemma Tomàs Vives. PSC: 1. Felip González Martín, 2. Mercè Cardona Junyent, 3. Joaquim Garcia Comas. Ciutadans: 1. Antonio Espinosa Cerrato, 2. Andres Rojo Hernandez. Democràcia Municipal: 1. Dídac Escolà Garcia.

Marganell
CiU: 1. Anna Garcia Ventura, 2. Roger Costa López, 3. Ramon Soler Vilarrasa, 4. Jordi Farreras Diez. UMdC: 1. Isabel Molins Sorribes, 2. Rodolfo Fernandez Getino Rodriguez. JPM-E: 1. Emmanuel Palau Morales.

Monistrol de Montserrat
ERC: 1. Joan Miguel i Rodríguez, 2. Francesca Sancristòful i Martí, 3. Carme Pineda i Castro, 4. José Antonio Martínez i Moledo, 5. Oriol Puig i Morros. CiU: 1. Xavier Silva i Galera, 2. Montserrat Velasco Carrera, 3. Xavier Cervantes Porta, 4. Marta Mendoza Miralles. PSC: 1. Pilar Vergara Garcia. PP: 1. Nuria Carreras Povill.

Mura
PSC: 1. Martí Perich Singla, 2. Crisant Lombera Tomas, 3. Esteve Cortès Trullàs. ERC: 1. Josep Canals i Palau, 2. Glòria Amigó i Aso.

Navarcles
Sumem Per Navarcles: 1. Llorenç Ferrer Alos, 2. Ramon Serra Millat, 3. Laura Castell Carrio, 4. Sandra Palomino Vega, 5. Clara Puig Mas. CiU: 1. Maria Carme Alòs Pintó, 2. Josep Corrons Cors, 3. Josep Diaz Leiva, 4. Eduard Padrós Campos. CUP: 1. Aleix Solé Sellarés. 2. Eva Subirana Fernández. ICV: 1. Jose Juan Roda Rubio. ERC: 1. Conxita Padró i Riera.

Navàs
CUP: 1. Jaume Casals Ció (Tai), 2. Josep Casafont Cendra, 3. Gerard Massegú Blanch (Geral), 4. Sara Cortina Martín, 5. Aida Pérez Martínez, 6. Genís Rovira Barat, 7. Agustí Serra Riba, 8. Joan Fernández Tarrés. ERC: 1. Salvador Busquets i Gubianas, 2. Hortènsia Font i Cucharrera, 3. Joan Bertran i Ambròs. CiU: 1. Caterina Puig Obradors. PSC: 1. Jordi López Fernández.

El Pont de Vilomara
PSC: 1. Cecilio Rodríguez Martín, 2. Sandra Alvarado Gómez, 3. Enric Campàs Serra, 4. Lidia Delgado Gómez, 5. Francesc Closas Navarro, 6. Montserrat Miravitlles Soler. GIPVR-E: 1. Jaime Parcerisa Egea, 2. Antonio Vilanova Gubianes. ERC: 1. Estefania Torrente i Guerrero, 2. Adrià Santamaria i Vicente. CiU: 1. Jordi De La Fuente Escayola.

Rajadell
CiU: 1. Joan Costa Plans, 2. Joan Carles Lluch De La Torre .
3. Anna Roig Borrellas, 4. Stephan Mariano Alberto Bresser. Units Per Rajadell: 1. Meritxell Folch Vazquez, 2. Sergio Marquez Duran. PSC: 1. Nèlia Rincón Coronado.

Sallent
CiU: 1. David Saldoni De Tena, 2. Jordina Moltó Bastardes, 3. Anna Maria Fernandez Garcia, 4. Jonatan Caro Romero, 5. Salvador Sibila Cucurull, 6. Empar Arenas Maldonado. ERC: 1. Pilar Sala i Ribalta, 2. Carles Pascuet i Gimenez, 3. Antònia Faja i Capdevila, 4. Miquel Estruch i Capdevila,. CUP: 1. Èlia Torrescasana Martínez, 2. Albert Junyent Sala. Gent Pel Poble (Cp): 1. Rosa Argelaguet Isanta.

Sant Feliu Sasserra
Amunt-Am: 1. Joan Ramon Soler i Obradors, 2. Roger Ballús i Capdevila, 3. Núria Obradors i Rial, 4. Montserrat Torres i Sala, 5. Elisabet Font i Posa, 6. Judith Saus i Moreno, 7. Gerard Torras i Serra.

Sant Fruitós de Bages
Gent Fent Poble: 1. Joan Carles Batanés Subirana, 2. Xavier Racero Esquius, 3. Mònica Cruz Franch, 4. Cristian Marc Huerta Vergés, 5. Ingrid Bonells Casau. CiU: 1. Mercè Casals Martínez, 2. Narcís Lupon Sala, 3. Maria Carme Cura Tò, 4. Roger Grandia Borràs. ERC: 1. Àdria Mazcuñan i Claret, 2. David Uró i Vilanova. PSC: 1. Tomàs Casero Garcia, 2. Cristina Murcia Caraballo.

Sant Joan de Vilatorrada
CiU: 1. Gil Ariso Planas, 2. Ignasi Lladó Valero, 3. Maria Jesus Segura Perez, 4. Jordi Gesé Pulido, 5. Laura Vilanova Navarro, 6. Eduard Mata Riu. Csj-Icv-Me-E: 1. Albert Marañón Ledesma, 2. Iban Hortal Botifoll, 3. Núria València Peñuelas, 4. Yolanda Rodriguez Mendez. PSC: 1. Èlia Tortolero Orejuela, 2. Paqui García González, 3. David Antoine López Borjas. ERC: 1. Ramon Planell i Gabernet, 2. Jordi Pesarrodona i Capsada, 3. Maria Del Mar Osete i Márquez. PP: 1. Josep Lluis Javaloyes Vilalta.

Sant Mateu de Bages
CiU: 1. Pere Ribera Guals, 2. Joan Ullé Castellà, 3. Joan Muns Botinas, 4. Dídac Ullé Haro. AM-AM: 1. Gabriel Rovira i Gangonells, 2. Montserrat Trulls i Melchor, 3. Regina Rosa Carné i Pesarrodona.

Sant Salvador de Guardiola
CiU: 1. Albert Miralda Sellarés, 2. Sandra Vila Espinach, 3. Anna Maria Llobet Solé, 4. Mario Vendrell Vidal, 5. Manuel García Soriano, 6. Ana Estaún Barquero, 7. Alba Lloys Rodríguez. CUP: 1. Vanesa Barbeta Castro. Fent Feina Per Sant Salvador: 1. Sílvia Plana Funoll. ERC: 1. Sònia Vall i Almor. Despertem Ssg: 1. Rafael Durán González.

Sant Vicenç de Castellet
CiU: 1. Joan Torres Pérez, 2. Daniel Mauriz Vidal, 3. Silvia Vila Lopez, 4. Mª Carme Jiménez Fernandez, 5. Eulàlia Sardà Bonvehí, 6. Esther Sánchez Milán, 7. Samuel Cabot Santafe, 8. Antoni Calveras Fugarolas. ERC: 1. Adriana Delgado i Herreros, 2. Sandra Oliva i Cabezas, 3. Jordi Palma i Sánchez. PSC: 1. Joaquim Casajuana Riera. ICV-E: 1. Joan Baptista Costa Blázquez.

Santpedor
ERC: 1. Xavier Codina i Casas, 2. Núria Barba i Bosch, 3. Agustí Comas i Guitó, 4. Josep Illa i Antich, 5. Judit Raja i Delgado, 6. Laura Tarradellas i Font, 7. Ferran Balcells i Picart, 8. Maribel Jódar i Jerez. CiU: 1. Francesc Xavier Claus Viñas, 2. Montserrat Claret Tapias, 3. Antoni Puiggròs Colldeforn. Progrés Municipal: 1. Fina Rodríguez Pérez, 2. David Casellas Gaja.

Súria
CiU: 1. Josep Mª Canudas Costa, 2. Carme Besa Braqué, 3. Ricard Reguant Gallego, 4. Joan Castellà Giralt, 5. Aida Roca Carreras, 6. Valentí Sastre Durin. GIIS: 1. Pere Requena Orozco, 2. Maria Alba Santamaria Figuls, 3. David Gallego Rodriguez. PSC: 1. Antoni Julián Ribera, 2. Miguel Angel Montañá Merino. ERC: 1. Jordi Sala i Santcliments. AIS: 1. Miquel Caelles i Campà.

Talamanca
CiU: 1. Josep Tarín Canales, 2. Maria Isabel Casas Sanahuja, 3. Daniel Sanchez Barranco, 4. Jordi Torres Touron. Units Pel Canvi: 1. Jordi Graner i Casasayas.

BERGUEDÀ---------------

Avià
SA: 1. Patrocini Canal Burniol, 2. Ramon Gangolells Vilardell, 3. Elisenda Martí Valls, 4. Albert Caellas Cardona, 5. Carles Navarro Solsona. CiU: 1. Llorenç Altozano Sevilla, 2. Marc Graus Ballús, 3. Francesc Mas Vidal. ERC-AM: 1. Josep Subirana Jove, 2. Mai Alsina Galan, 3. Adrià Rebolledo Romera.

Bagà
CiU: 1. Pep Llamas Girones, 2. Eva Álvarez Tejero, 3. Jorge Escudero Gili. CP: 1. Nicolás Viso Alamillos, 2. Maria Angustias Viso Hernández, 3. Francisco Maldonado Cara, 4. Sònia Baños Gómez, 5. Lluís Casas Prados, 6. Anna Sampedro Compañó, 7. Sergi Méndez Borràs. JxB: 1. Joan Oña Folcrà.

Berga
CiU: 1. Antoni Biarnés Mas, 2. Pau Bessa Caserras, 3. Queralt Perarnau Ribera, 4. Maria Antonia Ortega Canet, 5. Ramon Minoves Pujols, 6. Francesc Xavier Francas Bartes. CP: 1. Rosalia Monroy Sánchez. CUP-PA: 1. Montserrat Venturós Villalba, 2. Anna Alsina López, 3. Francesc Ribera Toneu, 4. Oriol Camps Cervera, 5. Sílvia Armengou Coca, 6. Mònica Garcia Llorens. ERC: 1. Ermínia Altarriba Gorgas, 2. Jaume Giménez Palau, 3. Jordi Pujals Pérez. ICV: 1. Juan Antonio Torres Bedman.

Borredà
CUP: 1. Antoni Chueca Abanco, 2. Jordi Codina Ventura, 3. Anna Manso Pujol. CP: 1. Joan Roma Cunill, 2. Mª Concepció Barniol Terricabras, 3. Anna Mª Cunill Llobera, 4. Rosa Mª Soler Caparrós.

Capolat
Clam-Am: 1. Enric Campillo Robles. IPC: 1. Mireia Besora Sans, 2. Jose Maria Mosoll Sant.

Casserres
ERC: 1. Josep Colillas Sabartés, 2. Guillem Galcerà Niubó Solé, 3. Josep Maria Genescà Soler, 4. Xavier Parcerisa Vilanova, 5. Ramon Maria Soler Simón, 6. Jordi Escaler Puig, 7. Immaculada Farràs Pons. CiU: 1. Jordi Selga Feixas, 2. Jose Narciso Vilaclara Roger.

Castell de l'Areny
CiU: 1. Pedro Raja Carmona.

Castellar de n'Hug
CiU: 1. Salvador Junca Armengou. 2. Maria Dolores Campoy Galera. 3. Juan Armengou Orriols. ERC: 1. Eduard Coronado González, 2. Francesc Xavier Borras Salvat.

Castellar del Riu
CiU: 1. Adrià Solé Giralt, 2. Francisco Javier Raja Fernández, 3. Silvia Torner Bernardo, 4. Antonio Gomez Tirado, 5. Francisco Cervantes Ramos.

Cercs
CiU: 1. Jesus Calderer Palau, 2. Ana Isabel Rodriguez Codina, 3. Montserrat Idañez Ramos, 4. Esteve Ripoll Culell, 5. Javier Serra Soler, 6. Sebastian Martin Boza Duran. CLAM: 1. Marie Kapretz, 2. Jordi Gayet Pes. PIBER: 1. German Sánchez Martínez.

Fígols
CiU: 1. Antonio Garcia Diaz.

Gironella
CiU: 1. David Font Simon, 2. Sílvia Corbera Torrentbo, 3. Maria Àngels Sallés Perarnau, 4. Josep Maria Castellà Antich, 5. Mònica Flores Morales, 6. Roger Ballús Nuñez, 7. Lluís Vall Carrillo, 8. David Saborido Gonzalez. ERC: 1. Albert Xoy Serra, 2. Marc Rojas Saña, 3. Joana Pons Soto.

Gisclareny
CiU: 1. Joan Tor Tomás.

Gósol
CiU: 1. Lluís Campmajó Puig, 2. Josep Molins Torres, 3. Albert Colell Molins, 4. Josep Corominas Arnau, 5. Maria Del Carme Sánchez Rodríguez.

Guardiola de Berguedà
CiU: 1. Josep Pere Lara Tristante, 2. Boris Lapuerta Coll, 3. Marc Calmet Calveras, 4. Joana Freixa Codina. JxG: 1. Olga Saus Marginet, 2. Fernando Sayes Jato, 3. Anabel Franco Santos.

Montclar
CiU: 1. Josep Vilar Tristany, 2. Dolores Parera Guijarro. M-AM: 1. Romà Giró Sobrevias, 2. Raquel Sala Prat, 3. Laura Serrano Macià.

Montmajor
CiU: 1. Maria Teresa Marmi Figols, 2. Pedro José Martínez Márquez, 3. José María Algué Palà, 4. Maria Carme Clotet Bosoms. MxI: 1. Ricardo Figueras Marco. CP: 1. Víctor Esgueva Abad, 2. Elies Planas Cinca.

La Nou
CP: 1. Eleuteri Adelantado Guitart, 2. Maria Inmaculada Bou Rabassó, 3. José Casals Esquerrer, 4. Sara Escarré Junca. CUP: 1. Joan Marcet Fuentes.

Olvan
CiU: 1. Martí Orriols Soler, 2. Lluís Boixader Aubets, 3. Meritxell Colomer Santané, 4. Marta Gutiérrez Riu. MES: 1. Judit Carreras Tort, 2. Mariano Anglerill Gine, 3. Ariadna Cabiscol Tomás.

La Pobla de Lillet
CiU: 1. Vicenç Linares Clota, 2. Josep Salvador Casals Pons, 3. Joan Josep Penas Canseco, 4. Santiago Soler Calvo. ERC: 1. Enric Pla Aramberri, 2. Carles Trafí Vilalta, 3. Anna Pons Sellas. CP: 1. Mª Carme Rosell Espelt, 2. Abel García Marín.

Puig-reig
CiU: 1. Antonio Clement Guitart, 2. Maria Carme Rosell Noguera, 3. Eudald Serra Giménez, 4. Eva Serra Casellas. ERC: 1. Josep Maria Altarriba Roca, 2. Mireia Canal Cabanas, 3. Alba Santamaria Puig, 4. Antoni Pérez Martos, 5. Jesús Subirats Soler, 6. Alba Camps Roca. APR: 1. Ramon Ros Codina.

La Quar
CiU: 1. Antonio Franch Cid.

Sagàs
AES: 1. Sílvia Triola Costa, 2. Jordi Pellicer Cortina, 3. Miquel Rovira Prat, 4. Josep Maria Poal Maldonado, 5. Miquel Betriu Bajona.

Saldes
TSP: 1. Moisès Masanas López, 2. Jasmina Prat Badia, 3. Roser Jordana Verdaguer, 4. Ignasi Torra Roqueta, 5. Francisco Izquierdo Capdevila. CP: 1. Dolors González Dana, 2. Jordi Simón Rotllant.

Sant Jaume de Frontanyà
ERC: 1. Rubén Lladós Gómez, 2. Ivet Moncusí Valls. PP: 1. Diana Garcia Rodriguez.

Sant Julià de Cerdanyola
Cerdanyola-AM: 1. Agustí Elias Cunill, 2. Carles Monforte Sagarra, 3. Pere Casals Montero, 4. Joaquim Costa Dumenjó, 5. David Bas Casas.

Santa Maria de Merlès
CiU: 1. Josep Costa Garet, 2. Jaime Bardolet Palau, 3. Juan Molas Rifa, 4. Josep Pares Cutrina, 5. Sandra Rusiñol Pujols.

Vallcebre
CiU: 1. Lluís Cadena Andreu, 2. Jordi Lapuente Perarnau, 3. Josep Natan Guitart Torner, 4. Laura Vallbona Martinez, 5. Alberto Valera Garcia, 6. Maria De Fátima Male Camprubi, 7. María Dolores Isach Boixader.

Vilada
CiU: 1. Pere Farré Capel, 2. Pedro Canal Marti, 3. Xavier Altadill Peiro. JPV: 1. Vicenç Massana Codina, 2. David Rodríguez Boeta. CP: 1. Montserrat Badia Piqué, 2. Carme Cirera Artigas.

Viver i Serrateix
CiU: 1. Isabel Serra Montañà, 2. Ramon Maria Pujol Pagerols, 3. Maria Alba Rovira Casas, 4. Xavier Sancliments Massanés, 5. Joan Simon Esquius.

MOIANÈS------------------------

Calders
CiU: 1. Eduard Sánchez Campoy, 2. Teresa Pagès Pascual, 3. Josep Pu-jol Dordal, 4. Sagrari Sánchez Garcia. Junts per Calders-AM: 1. Carme Torrescasana i Sangrà, 2. Sacha Cervera i Serrat, 3. Just Serra i Coma.

Castellcir
GIC: 1. Francisco Güell Alert, 2. Joaquim Mayol Garré, 3. Mercedes Manzano Vallve. ERC: 1. Eduard Guiteras i Paré, 2. Antoni Farran i Vall, CiU: 1. Salvador Rovira Pujol, 2. Mireia Navarro Ribas.

Castellterçol
Castell en Positiu: 1. Isaac Burgos Lozano, 2. Daniel Cabana Dominguez, 3. Alberto Obrero Cusido, 4. Marc Romero Puente. PIC-CP: 1. Maria Carme Tantiñà Forcada, 2. Ramón Cordero Garcia, 3. Silvia Martín Arenas, 4. Cristina Cordero Masdeu. CiU: 1. Jordi Vila Prats, 2. Josep Oriol Prats Griera. ERC: 1. Vicenç Sànchez i Soler.

Collsuspina
Ara Collsuspina-AM: 1. Oriol Batlló i Farriol, 2. Eloi Oller i Olivares, 3. Marta Tarter i Homs, 4. Jordi Circuns i Puigrodon, 5. Sofia Torras i Del Olmo, 6. Núria Vilaseca i Closa, 7. Elisabet Ciuró i Duran

L'Estany
ERC: 1. Salvador Tresserra i Purtí, 2. Albert Paixau i Puigoriol, 3. Josep Mauri i Carreras, 4. Àlex Casals i Sansolí, 5. Jordi Tort i Gómez. CiU: 1. Eudald Toralles Ibañez, 2. Esteve Carbó Ponce.

Granera
CiU: 1. Pere Genescà Girbau.

Moià
Aramoià-AM: 1. Dionís Guiteras i Rubio, 2. Albert Clusella i Vilaseca, 3. Montserrat Ferrer i Crusellas, 4. Núria Reynes i Molist, 5. Joan Capdevila i Clarà, 6. Josep Antoni Alcantarilla i Leon, 7. Martí Padrisa i Prieto, 8. Mercè Bigorra i Estevadeordal, 9. Mireia Cañas i Soler, 10. Anna Roca i Querol. CiU: 1. Joan Mª Navarro Clarà, 2. Maria Tarter Armadans, 3. Montserrat Girbau Passarell.

Monistrol de Calders
CUP: 1. Ramon Vancells Casacuberta, 2. Alba Baró Guerrero, 3. Gustau Erill i Pinyot. CiU: 1. Josep Antoni Grande Sanchez, 2. Noelia Carreño Barrera. MDI: 1. Enric Vilatersana i Llorent, 2. Arturo Argelaguer i Martinez.

Santa Maria d'Oló
ERC: 1. Enric Güell i Sabata, 2. Dolors Serral i Soler, 3. Guillem Sala i Güell, 4. Ester Ayma i Catalan, 5. Ramon Iglesias i Riera, 6. Xavier Baraut i Roca. CiU: 1. Laia Comes Roselló, 2. Xavier Matas Antonell, 3. Eduard Furné Crespo.

Sant Quirze Safaja
CiU: 1. Anna Guixà Fisas, 2. Luis Piella Vila, 3. Luis Lazaro Ruíz, 4. Maria Núria Serra Guillén. ISQS-CP: 1. Maria Assumpció Camps Garcia, 2. Jose Luis Roger Perez, 3. Hugo Freire Gil.

CERDANYA-------------------------------

Alp
CiU: 1. Ramon Moliner Serra, 2. Miquel Puig Antolin, 3. Salvador Vilalta Texido, 4. Maria De Fatima Zanbot Coronado, 5. Jaume Adsera Puig. ERC: 1. Jordi Solergibert Orts. ALCE: 1. Francisco Rosell Blanich, 2. Maria Costa Bertran. EN: 1. Natividad Bover Tarres.

Bellver de Cerdanya
EN: 1. Francesc Xavier Porta Pous, 2. Oriol Ribot Domenech,3. Eulalia Serra Domingo, 4. Jose Antonio Chinchilla Solano, 5. Mercè Arroyos Goma, 6. Andreu Falomi Ginesta, 7. Arnau Calvet Roura,8. Raquel Peñalver Fuste, 9. Pau Recha Batalle. CiU: 1. Marc Fernàndez Palau, 2. Francesc Pérez Porta.

Bolvir
EN: 1. Bartomeu Baque Muntane, 2. Maria Teresa Estañol Carrera, 3. Xavier Formenti Cot, 4. Rosario Caselles Boix. CiU: 1. Manel Campeny Isern, 2. Angel Maurell Bonet, 3. Celestino Macias Llombart.

Das
CiU: 1. Pere Arderiu Arraut, 2. Agustin Tarrats Galan. ERC: 1. Enric Laguarda Pons, 2. Maria Teresa Garcia Casamitjana, 3. Luis Mas Sariola

Fontanals de Cerdanya
CiU: 1. Josep Serret Mills, 2. Esteve Baque Vidal, 3. Maria Garreta Baque. IPFC: 1. Ramon Chia Galvez, 2. Ignasi Bartra Pons, 3. Silvia Mayoral Coll. BM: 1. Miquel Adam Comas.

Ger
CiU: 1. Alfons Casamajo Carrera, 2. Josep Maria Isern Comenges, 3. Eduard Isern Turet, 4. Eva Sanchis Cot, 5. Laura Rufiandis Vigo, 6. Carlos Grau Marti, 7. Pere Pujol Claveria.

Guils de Cerdanya
CiU: 1. Valentí Tuset Creus, 2. Montserrat Ribot Llaudo, 3. Vicenç De Moxo Forga. SI: 1. Miquel Bisbe Serra. IPGC: 1. Jose Mendo Mir, 2. Esteve Tallaferro Ravetllat, 3. Javier Font Cerda.

Isòvol
CiU: 1. Pere Oliu Casamitjana, 2. Agustí Carcasona Comas, 3. Montserrat Vidal Guillamo, 4. Ferran Rodriguez Bosom, 5. Beatriz Arredonda Negre, 6. Juan Bertran Bonet, 7. Raquel Gonzalez Estevez.

Lles de Cerdanya
CxLC: 1. Lidia Brugulat Visa, 2. Joan Gispert Gazquez, 3. Xavier Duran Reus. IPLIC: 1. Andreu Grau Ginesta, 2. Pau Roig Campi, 3. Jordi Gómez Valls, 4. Emili Barnola Gasch.

Llívia
CiU: 1. Silvia Orriols Palmero, 2. Jordi De Montella Vilardell, 3. Marc Torrent Palou, 4. Juli Boada Valls. ERC: 1. Elies Nova Ingles, 2. Jaume Tuset Borrut. EN: 1. Josep Pous Rodríguez, 2. Tomas Isern Aleix, 3. Jose Ramon Rotllant Garcia.

Meranges
CiU: 1. Esteban Avellanet Tarres, 2. Valentin Vidal Ribot. PP: 1. Matias Bertran Domingo.

Montellà-Martinet
IPMM: 1. Josep Castells Farràs, 2. Roser Bombardó Bagaria, 3. Dolors Tor Pujol, 4. Esperança Peidró Pujol, 5. Pere Subirana Vidal, 6. Pere Ginesta Formentí, 7. Josep Maria Casellas Puigdemasah.

Prats i Sansor
CiU: 1. Jordi Rosell Ginesta, 2. Jordi Carbonell Palou, 3. Joan Roig Roca, 4. Agustí Picas Martell, 5. Mª Estel Valverde Company.

Prullans
CiU: 1. Daniel Gorriz Nuet, 2. Albert Maurell Ribot, 3. Tomas Martinez Ochoa, 4. Nuria Casanovas Bagaria. CxLC: 01. Héctor Leal Reyes.

Puigcerdà
CiU: 1. Albert Piñeira Brosel, 2. Pere Valiente Navarro, 3. Marta Rufiandis Daniel, 4. Maria Carme Mas Comas, 5. Albert Casas Nicolau, 6. Domingo Mora Lluma, 7. Montserrat Dolcet Bosch, 8. Xavier Piguillem Sanchez, 9. Pere Tor Benazet, 10. Maria Del Mar Quera Bofarull, 11. Sonia Domingo Rabetllat. ERC: 1. Raimon Ribes Barnola. Rcat: 1. Antonio Veres Gomez.

Riu de Cerdanya
CiU: 1. Miquel Pons Bertran, 2. David Mir Sirvent, 3. Esther Molins Forcadell, 4. Joan Carrera Medina. EN: 1. Juan Viñas Bertran.

Urús
CiU: 1. Miquel Tor Lliuret, 2. Isidre Ravetllat Lliuret, 3. Maria Teresa Guix Arnas, 4. Montserrat Medalla Vila, 5. Jordi Ginesta Puig.

SOLSONÈS----------------

Castellar de la Ribera
CiU: 1. Maria Claustre Sunyer Cantons, 2. Carles Sunyer Pla, 3. Josep Argerich Canal, 4. Anna Bosch Villaró, 5. Jordi Torramorell Vilajosana.

Clariana
CiU: 1. Francisco Rovira Massoni, 2. Josep Maria Bajona Gutiérrez, 3. Mireia Solà Robles. ICC-AM: 1. Albert Bajona Mascaró, 2. Jaume Fons Solé.

La Coma i la Pedra
CiU: 1. Jaume Oriol Grau, 2. Ricard Deves Penades, 3. Santi Quiroga Irla, 4. Xavier Bajona Masanes, 5. Ricard Ustrell Domenech, 6. Joan Ruiz Solé, 7. Abel Xandri Company

Guixers
AEIG: 1. Mariano Chaure Valls, 2. Josep Colell Sabata, 3. Hermenter Argerich Busquets, 4. Josep Cases Solé, 5. Maria Queralt Sala Molas

Lladurs
CiU: 1. Joan Vilà Solé, 2. Daniel Rovira Ciuró, 3. Maria Roser Planes Torramorell, 4. Maria Angeles Sala Orrit, 5. Jaume Solé Cardona

Llobera
ERC: 1. Josep Colell Solé, 2. Maria Dolors Caelles Colell, 3. Gerard Barcons Torra. CiU: 1. Rossend Davins Pujols, 2. Joan Vendrell Segues.

La Molsosa
AEIM: 1. Marià Torra Montraveta, 2. Salvador Cortada Anglarill, 3. Jordi Marsiñach Prat, 4. Ferran Miquel Vilalta. IDLM-AM: 1. Arnau Vilaseca Puigpelat.

Navès
CiU: 1. Josep Maria Casafont Augé, 2. Jordi Xandri Bernadich, 3. Francesc Sunyer Brichs, 4. Xavier Tristany Sánchez, 5. Ramona Rosas Creu, 6. Maria Manent Ribera. ERC: 1. Maria Pilar Fons Solé.

Odèn
AEO: 1. Pere Vilaginés Muntada, 2. Jose Maria Balagué Betriu, 3. Neus Muntada Sabata, 4. Maria Nieves Marsinyach Vila, 5. Silvia Simon Vila. AMO-AM: 1. Sílvia Solé Casals, 2. Elisabet Espuga Pujantell.

Olius
CiU: 1. Ramon Sala Argerich, 2. Marta Moreno Vendrell, 3. Maria Àngels Taribó Olalla. AEIO: 1. Antonio Felix Márquez Macarro, 2. Jordi Erola Agut. ERC: 1. Jordi Tugas Cucurella, 2. Josep Caelles Subirana.

Pinell
ERC: 1. Benjamí Puig Riu, 2. Mariona Martín Grau, 3. Vanessa Ginestà Capdevila, 4. Jaume Llorens Patau. CiU: 1. Manel Alòs Creus.

Pinós
CiU: 1. Jordi Casellas Palà, 2. Miquel Oliva Querol, 3. Joan Colilles Pons, 4. Vanessa Almonacid Palà, 5. Mònica Renalias Clarena. IDP-AM: 1. Pere Garriga Ramells, 2. Marc Closa Soler.

Riner
CiU: 1. Joan Solà Bosch, 2. Immaculada Pujol Casanovas, 3. Ramon Capdevila Borràs, 4. Magaly Castañeda Guerrero, 5. Carles Feixas Prat. IPR-AM: 1. Carles Montoriol Crusells, 2. Xavier Castellana Gamisans.

Sant Llorenç de Morunys
PPSLL-AM: 1. Francesc Xavier Mas Pintó, 2. Marc Serra Pujols, 3. Montserrat Garriga Riu, 4. Ferran Ginestà Vila. CiU: 1. Roma Llohis Canals, 2. Josep Francesc Molins Antolin, 3. Angel Llohis Sampons.

Solsona
ERC: 1. David Rodríguez González, 2. Lluís Xavier Gonzàlez Villaró, 3. Ramon Xandri Solé, 4. Sara Alarcón Postils, 5. Rosó Barrera Call, 6. Isabel Roca Guitart, 7. Antoni Carralero Ruiz. CiU: 1. Marc Barbens Casals, 2. Isabel Pérez Martínez, 3. Sílvia Torra Vila. CUP: 1. Òscar Garcia Companys, 2. Octavi Esteve Armengol. PSC: 1. Yasmina Valderrama Ramallo.

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook