24 de abril de 2019
24.04.2019

EXPOSICIÓ 40 ANYS REGIÓ7 | PUIGCERDÀ


Consulta totes les llistes del Berguedà per a les eleccions municipals

El BOP ha publicat de manera oficial les candidatures que concorreran als comicis del proper 26-M

24.04.2019 | 09:55
Venturós i Font intentaran repetir alcaldies a Berga i Gironella.

Avià


Candidatura núm. 1: ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA -FEM AVIÀ -ACORD

1. Josep Subirana Jové
2. Susanna Campillo Besses
3. Jaume Bascompte Casals
4. Josep Gabarró Vancells
5. Guillem Tristany Cara
6. David Benítez Campins
7. Mai Alsina Galan
8. Dolors Bascompte Rincón
9. Marc Orriols Rincón
10. Juli Lladós Vallory
11. Jaume Fíguls Casas

Suplents

1. Adrià Rebolledo Romera
2. Maria del Agua Cortés Elía
3. Vicenç Vidal Costa
4. Ramon Orriols Sabata
5. Jordi Jubany Boixader
6. Carles Barcons Comellas
7. Marc Badia Male
8. Xavier València Busqueta
9. Xavier Samso Besora

Candidatura núm. 2: SOM AVIÀ (SA)

1. Patrocini Canal Burniol (Independent)
2. Ramon Gangolells Vilardell (Independent)
3. Carles Navarro Solsona (Independent)
4. Sara Subirana Muntada (Independent)
5. Gerard Aran Traserra (Independent)
6. Montse Casellas Sala (Independent)
7. Rossend Mangot Casanoves (Independent)
8. Francesc Hernández Ruiz (Independent)
9. Josep Rafart Coma (Independent)
10. Francesc Muxí Puig (Independent)
11. Elisenda Martí Valls (Independent)

Suplents

1. Maria Àngela Farràs Solé (Independent)
2. Mercè Moral Galisteo (Independent)

Bagà


Candidatura núm. 1: AGRUPACIÓ D'ELECTORS BAGÀ ENDAVANT (AEBE)

1. Pep Llamas Gironès (Independent)
2. Ester Berenguer Cuyàs (Independent)
3. Eduardo Ortiz Lazo (Independent)
4. Daniel Merino García (Independent)
5. Josep Ureña Llitjós (Independent)
6. Eva Álvarez Tejero (Independent)
7. Ramon Subirana Arnau (Independent)
8. Jordi Rosell Pérez (Independent)
9. Maria Carme Espel Pedrals (Independent)
10. Sílvia Sebastià Gabriel (Independent)
11. Victoria Moral Vílchez (Independent)

Suplents

1. Marc Llamas i Devesa (Independent)
2. Marta Vegas Carreras (Independent)
3. Montserrat Tejero Farràs (Independent)
4. Ricardo González Olivé (Independent)
5. Adam Moya Martín (Independent)
6. Jacinto Alarcón Mañas (Independent)
7. Trinidad Barceló Alàs (Independent)

Candidatura núm. 2: COMPROMÍS PER BAGÀ-CANDIDATURA DE PROGRÉS (CP)

1. MARIA ANGUSTIAS VISO HERNÁNDEZ
2. LLUÍS CASAS PONS
3. FRANCISCO MALDONADO CARA
4. MARIONA PONS YUSTE
5. ORIOL SOL CAÑELLAS
6. TANIA COMPAÑÓ SÀNCHEZ
7. SERGI MÉNDEZ BORRÀS
8. FLORENCI PONS ESCALER
9. JULIA RODRIGUEZ PACHECO (Independent)
10. PERE CABALLERO VARCARCEL (Independent)
11. NICOLAS VISO ALAMILLOS

Candidatura núm. 3: JUNTS PER BAGÀ-ACORD MUNICIPAL (JxB-AM )

1. Joan Oña Folcrà
2. Pilar Grillé Planas
3. Marc Camps Casas
4. Joan Manuel González Camps
5. Jaume Amills Guerrero
6. Esteve Roca Marceló
7. Lídia Llopart Margenet
8. Maria Isabel Oller Dausa
9. Raül Gervilla López
10. Dídac Vivó Ruiz
11. Florenci Oriola Flores

Suplents

1. Pere Pedrals Pujol
2. Albert Coronado Torregrosa


Berga


Candidatura núm. 1: ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA BERGA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

1. Ramon Camps Garcia
2. Dolors Tous Bruch
3. Marc Pons Soler
4. Cristina Vela Badia
5. Ali Mohamed Amar
6. Mònica Duran Solà
7. Marc Olonia Torrentallé
8. Meritxell Almà Garcia
9. Josep Pont Roca
10. Liliana Cedeño Casanova
11. Gabriel Noguera Salvans
12. Pilar Carreras Vilardell
13. Adolf Cid Padrón
14. Laura Noguera Botella
15. Francesc Serra Pallés
16. Susana Amate Silles
17. Jordi Parera Orriols

Suplents

1. Anna Noguera Perarnau
2. Joan Ramon Bella Heras
3. Pilar Martínez Noguera
4. Josep Xoy Soler
5. Rosa Tor Torner

Candidatura núm. 2: PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA -CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-CP)

1. ABEL GARCÍA MARÍN
2. MARC ORTEGA CÁCERES
3. JOANJOSEP GUILLÉN GARFIAS
4. MIRIAM ZAMORA LINDO
5. JUDIT GARCÍA SAUS
6. JOAN FÍGOLS XANDRI
7. CARME CUBILLAS MONTOYA
8. JESÚS ARIAS MACARRO
9. JOSEP SORIA CLOTET
10. ANA CASOLIVA FREIXA
11. ANTONIOMª PICADO CARDOSO
12. DAVID GONZÁLEZ CURRIU
13. MªINMACULADA GARFIAS TORRES
14. VICTOR ESGUEVA ABAD
15. ANA FLORES GARIN
16. MERITXELL ROTA SAÑAS
17. EMMA VALENTÍ BANCROFT

Candidatura núm. 3: PARTIDO POPULAR (PP)

1. JUAN ANTONIO LOPEZ NOGUERA
2. MARTA TORRAMORELL SIMON
3. MARIA LOPEZ NOGUERA
4. ELIAS ESTRADA RIUS
5. MARIA DOLORES COMELLAS MIRO
6. MARIA DOLORES SIMON FORNELL
7. JOSE MANUEL TERRERO RODRIGUEZ
8. MARIA DOLORES GARCIA GARRIDO
9. NURIA ROSDEVALL VILLAREAL
10. JOSE NOGUERA URBANO
11. PAULA LLOBET VELLIDO
12. LUIS CREUS SOLA
13. JUAN MANUEL VELLIDO PEREIRA
14. CAROLINA GARCIA ROMERO DE TEJADA SUAREZ BARCENA
15. JOSE JANSA NOGUES
16. RICARDO MORENO SANTIAGO
17. MARIA NOGUERA FERNANDEZ

Suplents

1. JOSE MANUEL RAMOS CALDERON
2. CRISTINA PIÑA HERRANZ

Candidatura núm. 4: BERGA EN COMÚ-EN COMÚ GUAYEM (BeC-ECG)

1. Joan A. Torres Bedman
2. Joan C. Sosa Ros
3. Miriam Prat Gutierrez
4. Miquel Quesada Chavarria
5. Imma Lladó Pérez
6. Francesc X. Angles Traserra
7. Sònia Hernandez Sola (Independent)
8. Carlos A. Villar Garcia
9. Ariadna Deop Hernandez
10. Gabriel Lopez de las Huertas Guillen
11. Maria Ines Mosquera Garcia
12. Manuel Almansa Garcia (Independent)
13. Ester Hernandez Valverde
14. Albert Comellas Perea (Independent)
15. Sonia Gutierrez Rodriguez
16. Jordi Camprubi Martin (Independent)
17. Dorotea Cea Romero

Suplents

1. Juan J. Lopez de las Huertas Guillen (Independent)
2. Maria Dolores Fernandez Benavides (Independent)
3. David Valverde Bedman (Independent)
4. Margarita Maldonado Lopez (Independent)

Candidatura núm. 5: DECIDIM BERGA (DB)

Titulares

1. DANIEL FÀGREGAS SALVÀ (Independent)
2. MARIA ANTONIA ORTEGA CANET (Independent)
3. NURIA PRATS MONFORT (Independent)
4. ANGEL GUIU VENTUROS (Independent)
5. IVAN VARGAS DE LA FUENTE (Independent)
6. ANA MARIA ESCUDERO DE FRUTOS (Independent)
7. FINA CANAL ROSSELL (Independent)
8. RAFAEL MARTÍNEZ SOL (Independent)
9. WALTER HUGO PÉREZ UMPIÉRREZ (Independent)
10. RAFAEL ADALBERTO MATOS LAJARA (Independent)
11. JAUME SANMARTÍ HARO (Independent)
12. JOSEFINA TOMÀS VERA (Independent)
13. JULI MOLINA FLOTATS (Independent)
14. JOAN RAMON RODRIGUEZ SERRA (Independent)
15. QUERALT PERARNAU RIBERA (Independent)
16. GEMMA MORÉ GIRALT (Independent)
17. ANTONI BIARNÉS MAS (Independent)

Suplents

1. RAFAEL GABARRE AMADOR (Independent)
2. SALVADOR MOLINS ESCUDÉ (Independent)
3. AMALIA CASTILLA GALDEANO (Independent)

Candidatura núm. 6: CANDIDATURA D'UNITAT POPULAR-ALTERNATIVAMUNICIPALISTA (CUP-AMUNT)

1. MONTSERRAT VENTURÓS VILLALBA
2. ALEIX SERRA URÓ
3. IVAN SANCHEZ RODRIGUEZ
4. ROSER RIFÀ JANÉ
5. ELOI ESCÚTIA FORS
6. ROSER VALVERDE LOJO
7. ISAAC SANTIAGO VILARDAGA
8. MARIÀ MIRÓ MANUBENS
9. ANNA BOIX LLADÓ
10. SERGI HINOJO NOGUERA
11. HUG TUYET PLANS
12. JUDIT MUÑOZ RIBERA
13. GUILLEM PONS RULLÓ
14. MARIA ANTÒNIA GUIXÉ ANGLÈS
15. LAURA PUEYO BASTIDA
16. SARA VIMA GRAU
17. ANDREU COMAS GARDNER

Suplents

1. MARC VIZCANO PEDRO
2. BERTA FRANCÀS GUILLEN
3. ROSER OBIOLS RIPOLL
4. GUILLEM CANAL SANTAEULÀLIA
5. SHEILA MARTINEZ CARRILLO
6. FRANCESC RIBERA TONEU
7. ORIOL CAMPS CERVERA
8. MÒNICA GARCIA LLORENS
9. IGNASI ROMERO HERGUEDAS
10. ANNA MARIA GUIJARRO CASAS

Candidatura núm. 7: CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (Cs)

1. JUAN JOSÉ OLAYA RUIZ
2. RUBÉN PRADAS BLANCO (Independent)
3. JOSÉ MARÍA VIDAL MARTÍNEZ
4. Mª DEL MAR GUTIERREZ PÉREZ
5. MERCEDES RUIZ NARVAEZ
6. VICENTE MARQUEZ VALCARCEL
7. MIGUEL GOROSTIZA OTERO
8. Mª JESUS FORTE CRESPO
9. JOSÉ MARTINEZ BENITO
10. MÓNICA SANZ MONTERO
11. RAMÓN ARCAU AURIN
12. ZULEIMA JOSEFINA YEPEZ IDROGO
13. LUÍS JAVIER VIÑUELES SOLE
14. DORA SORIA
15. DENNIS VIDAL GUTIERREZ
16. MIGUEL CARMONA PRIEGO (Independent)
17. HERMINIA SANAUJA LOPEZ

Candidatura núm. 8: JUNTS PER BERGA (JxCAT-JUNTS)

1. JORDI SABATA FREIXA (Independent)
2. MARC MARGINET SENSADA (Independent)
3. DOLORS RIAL CLOTET (Independent)
4. ARIADNA HERRADA GOST (JxCat)
5. VICENÇ VEGAS CRESPO (JxCat)
6. FERRAN AYMERICH TORNER (JxCat)
7. CESC TORRENTS LAPUERTA (Independent)
8. MARIA ÀNGELS GUITART GUIXER (JxCat)
9. ELVI MIRAYO CLOTET (Independent)
10. PAU BESSA CASERRAS (JxCat)
11. DOLORS RIUS TARRUELLA (JxCat)
12. RAMON CABALLÉ PLANAS (JxCat)
13. MARINA RIU SUADES (Independent)
14. LLUÍS CAMPRUBÍ ROTA (JxCat)
15. MIREIA VAZ BUSTOS (Independent)
16. GEORGINA CASALS CAPDEVILA (JxCat)
17. SOUFIANE EL ALLAOUI DHIMAN (Independent)

Suplents

1. JORDI TRAVÉ MUNTADA (JxCat)
2. MARIBEL IGLESIAS TRASERRA (JxCat)
3. PEP PLA CASADESÚS (Independent)
4. JOAN PORTA CASAFONT (Independent)
5. NÚRIA RIGOLA JUNOY (Independent)

Borredà


Candidatura núm. 1: TREBALLEM A I PER BORREDÀ (-)

1. JESÚS SOLANELLAS ALTARRIBA (Independent)
2. ROSA MARIA SOLER CAPARROS (Independent)
3. RAMON NADEU CAMPRUBÍ (Independent)
4. MARIA ASSUMPTA PUIG-PEY SAURÍ (Independent)
5. DAVID JUBANY PUJALS (Independent)
6. JORDI CAMPRUBÍ PUIG (Independent)
7. IAN PRADES VILALTA (Independent)

Suplents

1. MARIA NÚRIA ROTA SAÑAS (Independent)
2. ANA CUNILL SOLER (Independent)
3. ISABEL SALA PUIG (Independent)

Candidatura núm. 2: VA DE POBLE-ACORD MUNICIPAL (VdP-AM)

1. Jaume Magrans Suñé
2. Xavier Vazquez Garcia
3. Manel Colomer Guillamon
4. David Leon Comino
5. Miriam Vazquez Abelló
6. Glòria Salvans Ardanaz
7. Pere Periago Ortiz

Suplents

1. Conxita Vila Vallduvi
2. Aleidis Rubió Huete

Candidatura núm. 3: TREBALLEM JUNTS PER BORREDÀ-ALTERNATIVA MUNICIPALISTA (TJB-AMUNT)

1. ISABEL ESCRIBANO ROTA
2. ANTONI CHUECA ABANCO
3. MONTSERRAT ROTA SERRA
4. XAVIER PUIGCERCÓS PICAS
5. JUDIT SALA OLIVA
6. OSCAR MARTÍNEZ MUÑOZ
7. MARIA ASSUMPTA DURÁN OLLER

Suplents

1. MIQUEL MENDOZA HERAS
2. BRIGITTE HILTRUD THIEL
3. IAN RUIZ TUBAU
4. ADRIÀ CASÒLIVA RICART

Capolat


Candidatura núm. 1: ENDAVANT PER CAPOLAT-AGRUPACIÓN DE ELECTORES (-)

1. JOSEP MARIA MOSOLL SANT
2. NEUS MARTINEZ VILARRASA
3. SAMUEL MONTALBAN VICENZI

Candidatura núm. 2: SOM CAPOLAT-ACORD MUNICIPAL (SC-AM)

1. MIREIA BESORA SANS
2. ENRIC CAMPILLO ROBLES
3. PERE CLARET BOIXADER


Casserres


Candidatura núm. 1: SOM CASSERRES-ACORD MUNICIPAL (SC-AM)

1. Josep Colillas Sabartés
2. Eduard Subirana Parramón
3. Xavier Parcerisa Vilanova
4. Ramon Riu Viñas
5. Jordi Escaler Puig
6. Ramon Maria Soler Simon
7. Sandra Martín Ruiz
8. Josep M. Genescà Soler
9. Immaculada Farràs Pons

Suplents

1. Guillem Galcerà Niubò Solé
2. Jordi Figols Cinca
3. Elena Baraut Múrria
4. Josep Ollé Casabella
5. Teresa Magem Barniol


Castell de l'Areny


Candidatura núm. 1: DEMÒCRATES DEL BERGUEDÀ-CASTELL DE L'ARENY-JUNTS (JUNTS)

1. PEDRO RAJA CARMONA

Castellar de n'Hug


Candidatura núm. 1: ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL(ERC-AM)

1. EDUARD CORONADO GONZÁLEZ

Candidatura núm. 2: JUNTS PER CASTELLAR DE N'HUG (JxCAT-JUNTS)

1. SALVADOR JUNCÀ ARMENGOU (Independent)
2. MARIA DOLORES CAMPOY GALERA (Independent)
3. JUAN ARMENGOU ORRIOLS (Independent)
4. MARIA CARME ORRIOLS ALSINA (Independent)

Castellar del Riu


Candidatura núm. 1: ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL(ERC-AM)

1. Jordi Riu Picazo

Candidatura núm. 2: JUNTS PER CASTELLAR DEL RIU (JxCAT-JUNTS)

1. ADRIÀ SOLÉ GIRALT
2. XAVIER RAJA FERNANDEZ
3. SÍLVIA TORNER BERNARDO
4. FRANCISCO CERVANTES RAMOS

Cercs


Candidatura núm. 1: PARTIT INDEPENDENT DEL BERGUEDA (P.I.B.E.R.)

1. German Sanchez Martinez
2. Esteban Tejera Oliver (Independent)
3. Juan Luis Peralta Perarnau
4. Paula Sanchez Hermosilla (Independent)
5. Maria Jose Leon Masero (Independent)
6. Sandra Sanchez Heredia (Independent)
7. Veronica Tejera Pascual (Independent)
8. Marisol Venegas Martin (Independent)
9. Francisco Chamorro Garcia

Candidatura núm. 2: DEMÒCRATES DEL BERGUEDÀ-CERCS-JUNTS (JUNTS)

1. JESÚS CALDERER PALAU
2. ANA ISABEL RODRIGUEZ CODINA
3. XAVIER SERRA SOLÉ
4. ALBERT COMELLAS ESCORIHUELA
5. JORDI RAGUÉS COMELLAS
6. EDGARD ALVES MACARRILLA
7. ESTEVE RIPOLL CULELL
8. CARLES MARTINEZ CASAS
9. MARIA ANGELS ARMENGOU BARALDES

Candidatura núm. 3: TOTS FEM CERCS-ACORD MUNICIPAL (TfC-AM)

1. Jordi Riera Campoy
2. Sebastian Martin Boza Duran
3. Isaac Lozano Freixa
4. José Vicente Pelegrina
5. Glòria Gutiérrez Castelló
6. Núria Prat Punzano
7. Albert Pons Camps
8. Jordà Prat Gorriz
9. Roser Freixa Escarré

L'Espunyola

Candidatura núm. 1: PEU DE ROCA-ACORD MUNICIPAL (PdR-AM)

1. Albert Altarriba Romagosa
2. Gemma Comella Pujol
3. Anna Mosoll Casabella
4. Eduard Perarnau Badia
5. Jordi Cabanas Llorens
6. Ester Torrentallé Cabrera
7. Montserrat Caballol Solà

Suplents

1. Marc Butxaca Albiol
2. Josep Altarriba Plana
3. Rudy Gelinne

Candidatura núm. 2: JUNTS PER L'ESPUNYOLA (JxCAT-JUNTS)

1. ANNA MARIA SERRA PUIGPIQUER (JxCat)
2. JOSEP RIBERA MUNTADA (Independent)
3. MONTSERRAT ZAMORA MURILLO (Independent)
4. JOAN ROSAS BARONS (Independent)
5. JOSEP MUNTADA PUJOLS (Independent)
6. JESÚS PUIG ALSINA (Independent)
7. JUAN JOSEP FIGOLS SALA (Independent)

Suplents

1. MARTÍ ROSELL MACIÀ (Independent)

Fígols


Candidatura núm. 1: ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

1. OTGER CALDUCH MARQUEZ

Candidatura núm. 2: JUNTS PER FÍGOLS (JxCAT-JUNTS)

1. ANTONIO DIAZ GARCIA

Gironella


Candidatura núm. 1: PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA-CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-CP)

1. OSCAR BESA GARCÍA
2. FRANCESC XAVIER RUIZ RODRÍGUEZ
3. JOSEFINA SERRANO ALSINA
4. WALTER KNOPF MAHLA
5. MªCARME ZACARIAS GUERRA
6. EVA Mª DOMÍNGUEZ VÁZQUEZ
7. MªISABEL RAYA MOLINA
8. JACINT CALVO MORA
9. AURORA CEREZO SÁNCHEZ
10. JOSÉ PEREA FERNÁNDEZ
11. YOLANDA DÍAZ FERNÁNDEZ

Suplents

1. JUAN LÓPEZ GARRIDO
2. JOSEFINA AYALA DURAN

Candidatura núm. 2: PARTIT POPULAR/PARTIDO POPULAR (PP)

1. JULIO COLL CASTELLON
2. ANTONIO FERNANDEZ RUS
3. MARIA EVA COLL LOPEZ
4. NURIA LLUCH SOTERAS
5. ANA MARIA PINAZO AGUILAR
6. JOSE MONTOYA SANCHEZ
7. ENRIQUE CUADRAS ATENCIA
8. JAVIER GIL MOLINERO
9. MARIA JOSE MORENO MILLAN
10. MARIA LUISA SANCHEZ MORA POBLADOR
11. JAIME VALLES UYA

Suplents

1. ROCIO PONCE REYES

Candidatura núm. 3: ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD REPUBLICÀ-ACORD MUNICIPAL (ERC-AR-AM)

1. Albert Xoy Serra
2. Jasmina Serri Camprubi
3. Marc Rojas Saña
4. Joana Pons Soto
5. Oriol Riba Castany
6. Ester Tarrés Villegas
7. Jordi Bartoló Calvo
8. Maria Lluïsa Castany Pujol
9. Jordi Medina Roca
10. Gemma Triviño Valls
11. Joan Bascompte Arnaus

Suplents

1. Carolina Calvo Serr

Candidatura núm. 4: JUNTS PER GIRONELLA (JxCAT-JUNTS)

1. DAVID FONT SIMON (JxCat)
2. SANTI FELIUS MUÑOZ (Independent)
3. M. TERESA TERRICABRES POUS (Independent)
4. LLUÍS VALL CARRILLO (JxCat)
5. LOURDES ROSET GAMISANS (Independent)
6. JOSEP CAMPS CALVERAS (Independent)
7. DAVID SABORIDO GONZALEZ (Independent)
8. MIQUEL SERRA PEÑA (Independent)
9. ANNA FERRER COMA (Independent)
10. MIREIA CORTINA PUIG (Independent)
11. SÍLVIA CORBERA TORRENTBÓ (Independent)

Suplents

1. AINA ALARCON BALLONGA (Independent)
2. M. ÀNGELS SALLÉS PERARNAU (Independent)
3. JOSEP M. CASTELLÀ ANTICH (JxCat)

Gisclareny


Candidatura núm. 1: ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL(ERC-AM)

1. JOAN TOR TOMAS

GÓSOL


PER GÒSOL TOTS JUNTS - ACORD MUNICIPAL (PG - AM)

1. Lluís Campmajó Puig
2. Núria Lagé Alè
3. Rafel López Gómez
4. Marta Guitart Cardona

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA -CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-CP) 

1. Manuel Alfaro Cañadas

JUNTS PER GÓSOL (JuntsxCAT-JUNTS)

1. Maria del Carme Sànchez Rodríguez
2. Jordi Marcos Ferrer
3. Albert Castella Pérez
4. Sergi Sillaurren Arnau

SUPLENTS: Sense candidats

Guardiola de Berguedà


Candidatura núm. 1: AGRUPACIÓ D'ELECTORS DE GUARDIOLA (Ad'EG)

1. Fernando Sayes Jato (Independent)
2. Olga Saus Marginet (Independent)
3. Silvia Campoy Curriu (Independent)
4. Marc Rotllan Puig (Independent)
5. Gerard Torrens Casals (Independent)
6. Lucía Viso Sanchez (Independent)
7. Rosa Font Pérez (Independent)

Suplents

1. Anabel Franco Santos (Independent)
2. Ester Noguera Trafí (Independent)
3. Imma Compañó Tomàs (Independent)
4. Joan Casals Morillas (Independent)
5. Maria Isabel Checa Torres (Independent)
6. Mònica Pons Puig (Independent)
7. Montserrat Viladés Freixa (Independent)
8. Antònia Amat Garrido (Independent)
9. Gerard Ferrer Fernandez (Independent)
10. Josep Maria Plana Simon (Independent)

Candidatura núm. 2: JUNTS PER CATALUNYA-GUARDIOLA DE BERGUEDÀ (JxCATJUNTS)

1. JOSEP PERE LARA TRISTANTE (JxCat)
2. MARC SENSADA RUSIÑOL (Independent)
3. MARIA ANGELS ARASA URIACH (Independent)
4. ANTONIO MORALES CALDERON (Independent)
5. NURIA COROMINAS MAJORAL (Independent)
6. YASIN HARRAKI OBAIDA (Independent)
7. ALBERT FERNANDEZ PETIT (Independent)

Suplents

1. JOSEP COROMINAS FERRER (Independent)
2. ANA MORILLAS LOPEZ (Independent)
3. ALBERT ANTELO ESCARRE (Independent)
4. BORIS LAPUERTA COLL (JxCat)
5. MARC CALMET CALVERAS (JxCat)


Montclar


Candidatura núm. 1: MONTCLAR-ACORD MUNICIPAL (M-AM)

1. Raquel Sala Prat
2. Romà Giró Sobrevias
3. Maria Teresa Seuba Codina
4. Martí Puig Vall
5. Josep Pujantell Prat

Montmajor


Candidatura núm. 1: FEM POBLE -ACORD MUNICIPAL (FP-AM)

1. Maria del Mar Monell Davins
2. Montserrat Davins Pujols
3. Xavier Cano Fernández
4. Ramon Riba Gil
5. Joan Ramon Perarnau Fígols
6. Josep Canudas Santeularia
7. Anna Casals Fornell

Suplents

1. Mònica Brunet Pladevall
2. Sergi Torrabadella Torrebadella

Candidatura núm. 2: JUNTS PER MONTMAJOR (JxCAT-JUNTS)

1. JOSE MARIA ALGUÉ PALA (Independent)
2. ANNA NOGUERA BRUNA (Independent)
3. MARC ARGERICH SANTASUSAGNA (Independent)
4. EMMA SANCHEZ MELERO (Independent)
5. JOSEP TORRABADELLA GARRIGA (Independent)
6. ANNA FARRAS MUJAL (Independent)
7. IGNASI BALLARÀ BACH (Independent)

Suplents

1. ANTONI FELIU SIMON (Independent)
2. Mª CARME CLOTET BOSOMS (Independent)

La Nou de Berguedà


Candidatura núm. 1: SOM POBLE GRUP D'ELECTORS DE LA NOU I MALANYEU (SOM POBLE)

1. MARIA MERCÈ FUENTES PUJOL (Independent)
2. NURIA ROSA ROSSETTI CARNICÉ (Independent)
3. JOSEP MARIA PEIXÓ CERAROLS (Independent)
4. JOSEP COMELLAS BOIXADER (Independent)
5. ROGER PAGÈS TOMASSA (Independent)

Candidatura núm. 2: JUNTS PER LA NOU DEL BERGUEDÀ (JxCAT-JUNTS)

1. XAVIER CASALS CUADRADO

Olvan


Candidatura núm. 1: CANDIDATURA D'UNITAT POPULAR-ALTERNATIVA MUNICIPALISTA (CUP-AMUNT)

1. SEBASTIÀ PRAT GUILAÑA
2. SÍLVIA SUBIRANA PARERA (Independent)
3. JAUME (SANTI) CASACUBERTA COMA
4. EMMA BESSA CASTILLO
5. JORDI (BLAU) MARMI CASALS
6. MARIA GORETTI PONT MARTINEZ
7. EROLA CAELLAS COLOMER

Suplents

1. JORDI JORDANA VILA
2. LAURA CASAS ADAM
3. ANNA COSTA AGUSTINA
4. ARIADNA GARCIA CASTELLS
5. JOSE JAVIER SUAREZ PIZARRO
6. MARTA SOLANICH FORNELL
7. ORIOL ARIAS ALIAS
8. PAU PLA CALATRAVA
9. JESUS CASAS COMELLAS (Independent)
10. SALVADOR VALLCANERA RUE

Candidatura núm. 2: ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

1. Judit Carreras Tort
2. Carme Sellés Rusiñol
3. Efren Vila Fernandez
4. Venanci Peregrina Hervilla-Guillem
5. Ariadna Cabiscol Tomàs
6. Jesus Cabana Carbonell
7. Erola Luna Barrul

Suplents

1. Jose Salmeron Aullo
2. Aureli Tort Rodríguez
3. Maria Dolors Colell Serra
4. Jose Mena Rueda
5. Marià Anglerill Giné

Candidatura núm. 3: PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA-CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-CP)

1. DIDAC TOBEÑA GONZÁLEZ (Independent)
2. MARTÍ RAGUÉS CARDO (Independent)
3. EVA Mª ZARAGOZA BIARNÉS (Independent)
4. CONSUELO COLOMA LAVADO (Independent)
5. SARA RIAL COMELLAS (Independent)
6. MERCÈ MULERO SERRA (Independent)
7. MARIA ÀNGELS VARGAS FERNÁNDEZ (Independent

La Pobla de Lillet


Candidatura núm. 1: ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA LA POBLA DE LILLET-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

1. Enric Pla Aramberri
2. Carles Trafí Vilalta (Independent)
3. Xavier Serra Alsina
4. Natàlia Bosch Tejederas (Independent)
5. Roger Mateus Illa (Independent)
6. Jordi Boixader Vilella
7. Jordi Sala Tubert (Independent)
8. Aleix Casanova Puigcorbe (Independent)
9. Anna Rovira Montes (Independent)

Suplents

1. Patrícia Zapatero Zapata (Independent)
2. Marc Ramos Casals (Independent)
3. Marta Ferré Rufo (Independent)
4. Jonathan Marín Garcia (Independent)
5. Rubèn Romero Casals (Independent)
6. Bernat Sànchez Edo (Independent)
7. Pere Puig Rosell

Candidatura núm. 2: JUNTS PER LA POBLA DE LILLET (JxCAT-JUNTS)

1. VICENÇ LINARES CLOTA
2. JORDI IZQUIERDO TRAVERIA (Independent)
3. JOAN JOSEP PENAS CANSECO (Independent)
4. SANTI SOLER CALVO (Independent)
5. ROSA SALVADÓ RUMECH (Independent)
6. JOAN SERRA COMA (Independent)
7. ENRIC PUIG MILLS (Independent)
8. ALBERT LINARES ORTÍN (Independent)
9. JAUME COMAPOSADA CASAS (Independent)

Suplents

1. JOSEP SALVADOR CASALS PONS (Independent)
2. ALFONSO SANZ BLANCO (Independent)
3. LORENA MACIAS TRINIDAD (Independent)
4. AGUSTÍ CHINCHILLA CUNILL (Independent)
5. ELISABET FURADADA CUNILL (Independent)
6. ENRIC SOTO FERNANDEZ (Independent)
7. BRUNA VENTURA JULIÁN (Independent)
8. ISAAC CASALS GALLARDO (Independent)
9. FRANCESC CLIMENT CASALS (Independent)

Puig-reig


Candidatura núm. 1: JUNTS PER CATALUNYA-PUIG-REIG (JxCAT-JUNTS)

1. ARACELI ESQUERRA FREIXA (Independent)
2. POL VILA ORIOLS (Independent)
3. EUDALD SERRA GIMÉNEZ (Independent)
4. EVA SERRA CASELLAS (Independent)
5. JOSEP PARERA TRASERRA (Independent)
6. IMMA COMAS REINA (Independent)
7. JAUME SERRA SANMIQUEL (Independent)
8. LIDIA VILA MORENO (Independent)
9. ANDREU TORRES VILÀ (Independent)
10. ROSA BUSQUETS GUÀRDIA (Independent)
11. ANTONI CLEMENT GUITART

Suplents

1. GEMMA VILANOVA SERRA (Independent)
2. ROBERT MOLAS CARDONA (Independent)
3. REMEDIOS ESPINOSA HERNANDEZ (Independent)
4. RAMON ESPEL ROSELL (Independent)

Candidatura núm. 2: JUNTS PER PUIG-REIG ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA -ACORD MUNICIPAL (JxP-R-ERC-AM)

1. Josep Maria Altarriba Roca (Alti)
2. Alba Camps Roca
3. Cristian Pérez Gómez
4. Elisabet Teixidor Vilanova
5. Jesús Subirats Soler
6. Maria Rosa Garcia Medialdea
7. Josep Campos López (Pipo)
8. Montserrat Garcia Lladó
9. Francesc Flores Baixauli
10. Sílvia Freixa Santamaria
11. Antoni Pérez Martos

Suplents

1. Ramon Maria Santasusana Pons
2. Mercè Rabeya Casellas
3. Juan José Fernández Alegre (Happy)
4. Eva Abaya Rodriguez
5. Josep Jòdar Lladó
6. Alba Comellas Seuba
7. Ramon Santamaria Puig

La Quar


Candidatura núm. 1: ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

1. Marta Puigantell Busqueta

Sagàs


Candidatura núm. 1: AGRUPACIÓ D'ELECTORS DE SAGÀS (AES)

1. Silvia Triola Costa (Independent)
2. Jordi Pellicer Cortina (Independent)
3. Miquel Rovira Prat (Independent)
4. Josep Maria Poal Maldonado (Independent)
5. Monica Pont Bancell (Independent)

Saldes


Candidatura núm1: TOTS SOM POBLE-ACORD MUNICIPAL (TsP-AM)

1. Moisès Masanas López
2. Ismael Calvo Clemente
3. Clàudia Matamala Avellaneda
4. Ignasi Ripoll Llorens
5. Francesc Izquierdo Capdevila
6. Gerard Rotllant Perarnau
7. Ramon Boixader Prat

Suplents

1. David Casero Baena
2. Joan Vila Farràs

Sant Jaume de Frontanyà


Candidatura núm. 1: COMPROMÍS PER SANT JAUME DE FRONTANYÀ-CANDIDATURA DE PROGRÉS (CxSJF-CP)

1. MANEL ANSELMO AMADOR
2. NIL ANSELMO SERRES

Candidatura núm. 2: SANT JAUME DE FRONTANYÀ-ALTERNATIVA MUNICIPALISTA (SJF-AMUNT)

1. LLUÏSA VILALTA PÉREZ (Independent)
2. ANNA ROSA SANROMÀ CORTINA (Independent)
3. ROC CARRION ROIG (Independent)

Candidatura núm. 3: SANT JAUME AVANÇA-ACORD MUNICIPAL (SJA-AM)

1. JORDI CODINA VENTURA

Sant Julià de Cerdanyola


Candidatura núm. 1: CERDANYOLA-ACORD MUNICIPAL (Cerdanyola-AM)

1. Agustí Elias Cunill
2. Maria Carme Casals Rosell
3. Carles Monforte Sagarra
4. Joaquim Costa Dumenjó
5. Pere Casals Montero

Santa Maria de Merlès


Candidatura núm. 1: JUNTS PER SANTA MARIA DE MERLÈS (JxCAT-JUNTS)

1. JOSEP COSTA GARET (Independent)
2. JOAN MOLAS RIFA (Independent)
3. JAUME BARDOLET PALAU (Independent)
4. ANNA RUSIÑOL PUJOLS (Independent)
5. JOSEP PARES CUTRINA (Independent)

Vallcebre


Candidatura núm. 1: PRIMER VALLCEBRE-ACORD MUNICIPAL (PV-AM)

1. Ana Simón Viñas
2. Maria de Fàtima Malé Camprubí
3. Antoni Torné Vidal
4. Ramon Costa Blanch

Candidatura núm. 2: JUNTS PER VALLCEBRE (JxCAT-JUNTS)

1. LLUIS CADENA ANDREU (Independent)
2. JORDI LAPUENTE PERARNAU (Independent)
3. LAURA VALLBONA MARTINEZ (Independent)
4. JOSEP NATAN GUITART TORNER (Independent)
5. LLUIS BARCELONA GALLEN (Independent)

Vilada


Candidatura núm. 1: FEM PINYA PER VILADA-CANDIDATURA DE PROGRÉS (CP)

1. MONTSERRAT BADIA PIQUÉ
2. MARIA CARME CIRERA ARTIGAS
3. NARCÍS JUANOLA PUJOL
4. ARIADNA RODRÍGUEZ SOLER
5. ISABEL CARA GARCÍA
6. JORDI CASTILLÓN BELLO
7. FRANCISCO PICAS TEIXIDOR

Candidatura núm. 2: VILADA PER LA REPÚBLICA (VxR-JUNTS)

1. ANDREU ROS ESTRAGUÉS
2. XAVIER ALTADILL PEIRÓ
3. QUERALT BONET SÁNCHEZ (Independent)
4. VÍCTOR CONESA VICENTE
5. ELOI BELLÉS BOETA (Independent)
6. MERITXELL SASTRE ANGLÈS (Independent)
7. JOSEP ROCA SERRA (Independent)

Candidatura núm. 3: ALCEM-NOS VILADA-ACORD MUNICIPAL (AV-AM)

1. Joaquim Espelt Santandreu
2. Elisabet Boixader Pujol
3. Joaquim Pons Casadesús
4. Lluís Mestres Angla
5. Bernat Santacreu Serra
6. Josep Planas Tubau
7. David Rodríguez Boeta

Suplents

1. Anna Aguilar Porta
2. Joan Sabata Font
3. Ricard Masana Guixé
4. Paula De Argacha Junyent
5. Antoni Morales Boatella
6. Abel Alvira Pérez
7. Adam Tubau Roca
8. Lluís Junyent Llinàs
9. Joan Clotet Santanach
10. Núria Mariano Raventós

Viver i Serrateix


Candidatura núm. 1: MIRANT PEL POBLE-CANDIDATURA DE PROGRÉS (CP)

1. NATIVIDAD USON PONS

Candidatura núm. 2: JUNTS PER CATALUNYA (JxCAT-JUNTS)

1. ISABEL SERRA MONTAÑA (Independent)
2. MARIA ALBA ROVIRA CASAS (Independent)
3. XAVIER SANCLIMENTS MASSANÉS (Independent)
4. JOAN SIMON ESQUIUS (Independent)
5. GEMMA TORRENTÓ ROCHES (Independent)

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook