24 de abril de 2019
24.04.2019

Consulta totes les llistes electorals de la comarca del Solsonès

El BOP ha publicat de manera oficial les candidatures que concorreran als comicis del proper 26-M

24.04.2019 | 11:40
Imatge de la candidatura d'ERC a Solsona.

CASTELLAR DE LA RIBERA


ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA - ACORD MUNICIPAL (ERC - AM)

01. Marc Casabosch Estévez
02. Santiago Casafont Bringues
03. Berta Odon Lleonart
04. Miquel Angel Murcia Garcia
05. Josep Santaeularia Angrill

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA-CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-CP)
01. Pilar Osete Marquet 

JUNTS PER CASTELLAR DE LA RIBERA (JUNTS)

01. Maria Claustre Sunyer Cantons
02. Eva Riart Caelles
03. Maria Carme Solà Regada
04. Sara Malé Estany 

CLARIANA DE CARDENER


ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA (ICC - AM)

01. Albert Bajona Mascaró
02. Jordi Rodriguez Hernández
03. Jaume Fons Sole
04. Joan Real Farré

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA-CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-CP)

01. Guillermo García Mulet 

JUNTS PER CLARIANA DE CARDENER (JUNTS)

01. Francisco Rovira Massoni
02. Josep Maria Bajona Gutiérrez
03. Liana Ancuta Gogancea
04. Ester Clotet Roma


COMA I LA PEDRA


INDEPENDENTS PER LA COMA I LA PEDRA - ACORD MUNICIPAL (ICiP - AM)

01. Ramon Costa I Guinó
02. Joan Ruiz I Solé
03. Maria Serra I Llaugí
04. Carles Puig I Vila
05. Antoni Cruz I Diaz
06. Miguel Pacheco I Pallas
07. Oscar Arnau I Serrat

SUPLENTS:

01. Rosendo Xandri I Canals
02. Ramon Escarré I Vilà
03. Jaume Quintana I Farrás

JUNTS PER LA COMA I LA PEDRA (JUNTS)

01. Ricard Devés Penadés
02. Gerard Bajona Masanés
03. Maria Dolors Blancafort Vilanova
04. Vicenç Sampere Ulles
05. Agustí Rotger Lozano
06. Xavier Bajona Masanés
07. Santi Alvarez Masip

SUPLENTS:

01. Txema Marcos Gallardo

GUIXERS


CANDIDATURA D'UNITAT POPULAR DE GUIXERS - ALTERNATIVA MUNICIPALISTA (CUP - AMUNT)

01. Àngel Ollé Pujols 

ENDAVANT GUIXERS-ACORD MUNICIPAL (JpVA-AM)

01. Esther Puntés Cerezuela
02. Maria Queralt Sala Molas
03. Juan Ollé Oriola

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA - CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC - CP)

01. Nuria Asensio Valls 

INDEPENDENTS PER GUIXERS (IPG - JUNTS)

01. Jordi Selga Feixas
02. Oriol Blanco Viñallonga
03. Josep Canals Ollé
04. Joan Rius Pons 

LLADURS


CANDIDATURA D'UNITAT POPULAR - ALTERNATIVA MUNICIPALISTA (CUP - AMUNT)

01. Mercè Jou Cercós

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

01. Marc Rafart Colomés
02. Ester Vila Alarcón
03. Pau Torra Argerich

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA - CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC - CP)

01. Mª Dolores Moron Concepción

JUNTS PER LLADURS (JUNTS)

01. Daniel Rovira Ciuró
02. Marc Vila Alarcón
03. Modest Besora Augé
04. Judit Costa Borràs
05. Carme Sunye Riu 


LLOBERA


ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

01. Maria Dolors Caelles Colell 

INDEPENDENTS PER LLOBERA (INDEPENDENTS PER LLOBERA)

01. Ramon Angrill Cots
02. Carles Caelles Vila
03. Maria Cardona Solé
04. Inmaculada Traveset Viladrich 

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA - CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC - CP) 

01. Sara Peidró Roy 

JUNTS PER LLOBERA (JUNTS)

01. Joan Vendrell Segues

LA MOLSOSA


PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA -CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-CP)

1. César Millán Marfil

AGRUPACIO ELECTORS INDEPENDENTS DE LA MOLSOSA (IM)

1. Marià Torrà Montraveta
2. Salvador Cortada Anglarill
3. Jordi Marsiñach Prat
4. Albert Vilà Fitó
5. Ferran Miquel Vilalta

NAVÈS


JUNTS PER NAVÈS (JUNTS)

01. Josep Maria Casafont Augé
02. Anna Vila Montanyà
03. Xavier Tristany Sánchez
04. Ramona Rosas Creu
05. Jordi Xandri Bernadich
06. Consol Casas Folch
07. Romà Anglarill Rosas

SUPLENTS:

01. Anna Tristany Codina
02. Ramon Pujol Cots
03. Maria Manent Ribera
04. Francesc Sunyer Brichs

ODÈN


ACORD MUNICIPAL ODÈN-ACORD MUNICIPAL (ODEN-AM)

01. Albert Solé Casals
02. Francesc Xavier Bertolin Oriol
03. Maria Pujantell Graell
04. Marcel Camps Colomés
05. Anna Sala Roy
06. Joan Pujantell Puit
07. Josep-David Torrent Solà

SUPLENTS:

01. Laura Pujantell Otero
02. Ramon Espuga Sabata
03. Sílvia Solé Casals

AGRUPACIÓ D'ELECTORS D'ODÈN (AEO)

01. Pere Vilaginés Muntada
02. Judit Bajona Torra
03. Neus Muntada Sabata
04. Neus Marsinyach Vila
05. Marc Sala Espuga
06. Josep Mª Balagué Betriu
07. Carles Sant Sabata

SUPLENTS:

01. Gerard Corominas Perez

JUNTS PER ODÉN (JUNTS)

01. Andreu Alet Espuga
02. Florenci Serra Serra
03. Miquel Campà Puig
04. Noeli Justiz Ariosa
05. Lourdes Sala Vilella
06. Jordi Redorta Balague
07. Joan Pujantell Irla

SUPLENTS:

01. Josep Sabata Ramellat
02. Sebastiàn Sant Cortina
03. Ramona Aubets Auguets
04. Aveli Garcia Vilanova

OLIUS


ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

01. Josep Calelles Subirana
02. Denis Louis Dominique Boglio
03. Jaume Xandri Solé
04. Maria Torregasa Solanelles
05. Josep Company Rosas
06. Jordi Tugas Cucurella
07. Joan Prat Xarpell

AGRUPACIÓ D'ELECTORS INDEPENDENTS PER OLIUS (AEIO)

01. Antonio Félix Màrquez Macarro
02. Jordi Erola Agut
03. Dolors Travesset Freixes
04. Elisabet Puigpinós Purgimon
05. Gerard Reig López
06. Miriam García Sala
07. Mercè Garriga Santaelària

SUPLENTS:

01. Maria Del Carmen Romeo Fustero
02. Andreu Grau Bernadó
03. Ramon Albert Florensa Flix
04. Jaime Ortiz Comas
05. Luis Caro Alabarce
06. Josep Maria Massegú Bruguera
07. Ramon Valls Culell

JUNTS PER OLIUS (JUNTS)

01. Montserrat Giralt Casajuana
02. Marta Comitre Sala
03. Robert Molas Esteve
04. Sara Fernandez Colom
05. Jordi Cabot Orrit
06. Maria Pilar Casas Argerich
07. Joan Puig Palomé

SUPLENTS:

01. Jordi Viladrich Sas
02. Valentí Sala Serra
03. Ramon Sala Argerich

PINELL DE SOLSONÈS


PINELL DE SOLSONÈS-ACORD MUNICIPAL (PdS-AM)

01. Benjamí Puig Riu
02. Jaume Llorens Patau
03. Mariona Martí Grau
04. Florencio Rosells Capdevila
05. Joan Codina Vila 

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA - CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC - CP)

01. José Fernández Doménech

JUNTS PER PINELL (JxCAT-JUNTS)

01. Manel Alòs Creus
02. Josep Àngel Colomés Serra
03. Jordi Prades Poch

PINÓS

INDEPENDENTS DE PINÓS - ACORD MUNICIPAL (IDP - AM)

01. Ignasi Campà I Ferrer
02. Robert Buscart I Font
03. Mireia Noguerola I Solà
04. Nieves Soler I Sant
05. Ramon Lluís Lletjós I Castells
06. Laura Castellenet I De Ramon
07. Jordi Villanueva Blanco 

JUNTS PER PINÓS (JUNTS)

01. Xavier Vilalta Isanta
02. Ariadna Martín Molins
03. Sergi Palou Casas
04. Joan Barcons Santaularia
05. Judit Ribera Pallisa
06. Daniel Bonsfills Marsal
07. Laura Morante Royo

SUPLENTS:

01. Raimon Bonsfills Clotet
02. Jordi Closa Cortada
03. Josep Maria Segarra Oliva
04. Joan Colilles Pons
05. Miquel Oliva Querol
06. Jordi Casellas Palà

RINER


AGRUPACIÓ D'ELECTORS INDEPENDENTS DE RINER (AEI - RINER)

01. Joan Solà Bosch
02. Immaculada Pujol Casanovas
03. Carles Feixas Prat
04. Maria Pilar Barons Riu
05. Ramon Capdevila Borràs
06. Pilar Tristany Miramunt
07. Xavier Torra Oliva

SUPLENTS:

01. Florenci Codina Feixas
02. Josep Maria Xixons Andreu
03. Francesc Olivella Sadurní
04. Magaly Castañeda Guerrero

INDEPENDENTS PER RINER - ACORD MUNICIPAL (IpR - AM)

01. Xavier Castellana I Gamisans
02. Ana Triay I Martinez
03. Maria Dolors Vilajosana I Capdevila
04. Francesc Boix I Planes
05. Maria Assumpció Sunyer I Bonfills
06. Jayne Willox
07. Carles Montoriol I Crusells

SUPLENTS:

01. Sonia López I Espinola
02. Josep Gamisans I Torregassa

SANT LLORENÇ DE MORUNYS


PITEUS PER SANT LLORENÇ - ACORD MUNICIPAL (PITEUS - AM)

01. Francest Riu Canudas
02. Ferran Ginestà Vila
03. Maria Mercè Ibran Del Junco
04. Joan Subirana Vila
05. Maria Carme Bofarull Conto
06. Lleïr Graus Carol
07. Lidon Peraire Roca

SUPLENTS:

01. Franscesc Xavier Mas Pintó
02. Claudia Susana Gallardo Rodriguez
03. Josep Maria Solé Solé

JUNTS PER SANT LLORENÇ DE MORUNYS (JxCAT-JUNTS)

01. Romà Llohis Canals
02. Antonio Renau Farreras
03. Marta Guilanyà Fornell
04. Josep Molins Antolin
05. Sergi Herrada Bollo
06. Judit Canals Bonamusa
07. Josep Plana Rotxes

SUPLENTS:

01. Santi Serra de la Fuente

SOLSONA


ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA (ERC - AM)

01. David Rodríguez Gonzalez
02. Ramon Montaner Viladrich
03. Judit Gisbert Ester
04. Ramon Xandri Solé
05. Sara Alarcón Postils
06. Joan Parcerisa Albacete
07. Maria Isabel Guitart
08. Josep Torramorell Subirà
09. Mariem Mghaiti Quahabi
10. Lluís Xavier Villaró González
11. Cristina Bernardo Díaz
12. Antonio Carrelero Ruíz
13. Osona Pedrosa Delgado

SUPLENTS:

01. Jordi Estany Closa
02. Raquel Tarrés Espunyes
03. Salvi Nofrarias Bellvehí
04. Maria Angels Piñol Mateu

Segons Esquerra, aquesta llista no coincideix amb la que es va registrar a la Junta Electoral de Zona, a la que ha tingut accés aquest diari. La candidatura diu que presentarà al·legacions.

A la publicació del Butlletí Oficial, tots els membres excepte l'alcalde, David Rodríguez, apareixen en una posició que no és la correcta. Segons el registre presentat a la Junta Electoral, el qual aquest diari ha pogut accedir-hi, Rosó Barrera i Call es presenta com a número dos de la llista, tot i que en la publicació provisional el seu nom és inexistent. La resta de candidats, com també els suplents, apareixen amb l'ordre canviat.

Aquesta és la llista que va presentar ERC Solsona a la JEZ:

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA (ERC - AM)

01. David Rodríguez Gonzalez
02. Rosó Barrera Call
03. Ramon Montaner Viladrich
04. Judit Gisbert Ester
05. Ramon Xandri Solé
06. Sara Alarcón Postils
07. Joan Parcerisa Albacete
08. Maria Isabel Guitart
09. Antoni Carralero Ruiz
10. Mariem Mghaiti Quahabi
11. Josep Torramorell Subirà
12. Cristina Bernardo Díaz
13. Lluís Xavier Villaró González

SUPLENTS:

01.Osona Pedrosa Delgado
02.Jordi Estany Closa
03. Raquel Tarrés Espunyes
04. Salvi Nofrarias Bellvehí
05. Maria Angels Piñol Mateu


ALTERNATIVA PER SOLSONA CUP - ALTERNATIVA MUNICIPALISTA (ApS CUP - AMUNT)

01. Maria Pilar Viladrich Massana
02. Óscar García Companys
03. Eva Pallarés Sala
04. Anna España Sorribes
05. Joan Boix Irla
06. Marta Puig Subirà
07. Xavier Espiña Martinez
08. Anna Maria Farràs Viladrich
09. Octavi Esteve Armengol
10. Marta Closa Valero
11. Bernat Solé Serra
12. Marc Barrera Colilles
13. Maria Dolors Subirà Cambray

SUPLENTS:

01. Berta Lajara Moliner

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA - CANDIDATURA DE PROGÉS (PSC - CP)

01. Encarna Tarifa Fernández
02. Mohamed El Mamohum
03. Yasmina Valderrama Ramallo
04. José Agustín Alcázar
05. Maria Rodríguez Martín
06. Anselm Santaeulàlia Balletbó
07. Amalia Torres Sánchez
08. Mariano Tripiana Doña
09. Pedro Aguado Llorens
10. Mª Dolores Esteban Muñoz
11. Constancio Zamora Moreno
12. Carmen Serra Borrás
13. Albert Fernández Julvez

SUPLENTS: Sense candidats

CIUTADANS, PARTIDO POR LA CIUDADANIA (Cs)

01. Angela López Soler
02. Juan Enrique González Campos
03. Jose Antonio Leal Moreno
04. Rosa Maria Pino Gangolells
05. Daniel Pino Gangolells
06. Sandra González Ariza
07. Juan Francisco Aranda Carmona (Independiente)
08. Juan González González
09. Eric Bautista Caparrós (Independiente)
10. Jorge López Merino (Independiente)
11. Montserrat Uroz Canovas (Independiente)
12. Gerardo Martín Raineri Pizarro (Independiente)
13. Velichko Angelov Pankov (Independiente) 

VOX (VOX)

01. Jorge Peña Gonzalez
02. Miguel Gonzalez Torres
03. Vanessa Peña Quilez
04. Juan Ramon Rodriguez Vega
05. Ana Belen Romera Pulpon
06. Javier Ramos Rodriguez
07. Juan Jordan Garcia
08. Yulika Sorokina Bondarenko
09. Rosa Blazquez Boga
10. Sebastian Simon Diez
11. Ruben Garcia Martin
12. Yolanda Alexis De La Peña Pola
13. Rodrigo Abad Muñoz

SUPLENTS:

1. Rafael Martin Fernàndez

JUNTS PER LA REPUBLICA (JxCAT-JUNTS)

01. Marc Barbens Casals
02. Isabel Pèrez Martinez
03. Francesc Xavier Torres Romero
04. Cèsar Garcia Sanchez
05. Míriam Semís Castro
06. Jordi Sendarrubias Martínez
07. Mònica Serra Rodil
08. Marc Fortó Balletbò
09. Marta Vizcarro Boix
10. Iolanda Llohis Badia
11. Josep Vila Solé
12. Montserrat Auguets Canes
13. Jordi Xandri Solé

SUPLENTS:

01. David Cervilla Lupiañez

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook