28 de desembre de 2018
28.12.2018
Regió7
FUTBOL BASE

La Pirinaica organitza la divuitena edició del Ciutat de Manresa, la darrera sobre terra

Setze equip benjamins del Bages, l'Osona, el Berguedà, el Solsonès i el Vallès Occidental hi participen amb partits avui i demà a la Mion

28.12.2018 | 15:00
Setze equips jugaran demà i demà passat a la Barriada Mion

Ja és major d'edat. El Torneig de Nadal Ciutat de Manresa de futbol7 per equips benjamins, que organitza la Pirinaica amb la col·laboració de l'Ajuntament i l'Associació de Veïns Mion Puigberenguer cada any per les festes de Nadal, compleix aquest 2018 divuit anys. Una edició prou especial si es té en compte que serà la darrera que es jugarà sobre terra, tenint en compte l'imminent inici (en principi està previst pel proper gener) de les obres d'instal·lació de la gespa artificial al municipal de la Barriada Mion.
Entre demà i demà passat, setze formacions, onze del Bages (Pirinaica A i B), CE Manresa A i B, Navàs, Fruitosenc, Cardona, Balconada, Gimnàstic de Manresa, Súria i Sallent), dues del Berguedà (Puig-reig i Alt Berguedà), una de l'Osona (Torelló), una del Vallès Occidental (Viladecans) i una del Solsonès (Solsona) participen en el torneig en sessions matinals des de les 10. Avui dissabte es jugaran els partits que determinaran la classificació de cadascun dels quatre grups establerts i per tant, el calendari de l'endemà. Els dos primers a la fase pel títol, i els dos darrers a la fase de consolació. La final està programada per les 13.40 h de la segona jornada.
Malgrat que es tracta d'un torneig, la filosofia de la Pirinaica no és tant la de competir, malgrat que s'estableix una classificació, sinó que l'objectiu general ha de ser el de gaudir d'una trobada de futbol nadalenca entre els equips manresans, bagencs i alguns de les comarques veïnes.


Grup A: Pirinaica, Torelló, 
Navàs i Fruitosenc
Grup B: CE Manresa, Cardona, 
Puig-reig i Balconada
Grup C: Gimnàstic Manresa, 
Viladecavalls, Súria i Sallent
Grup D: Pirinaica B, Solsona, 
Alt Berguedà i CE Manresa B
 
Dissabte, 29 de desembre
(A) Pirinaica-Navàs 10 h
(C) Gimnàstic Manresa-Súria 10 h
(A) Torelló-Fruitosenc                     10.20 h
(C) Viladecavalls-Sallent                      10.20 h
(B) CE Manresa-Puig-reig                   10.40 h
(D) Pirinaica B-CE Manresa B            10.40 h
(B) Cardona-Balconada                               11 h
(D) Solsona-Alt Berguedà                           11 h
(A) Fruitosenc-Navàs                             11.20 h
(C) Sallent-Súria                                        11.20 h
(A) Torelló-Pirinaica                                11.40 h
(C) Viladecavalls-Gimnàstic                11.40 h
(B) Balconada-Puig-reig                             12 h
(D) Alt Berguedà-CE Manresa B              12 h
(B) Cardona-CE Manresa                      12.20 h
(D) Solsona-Pirinaica B                         12.20 h
(A) Pirinaica-Fruitosenc                       12.40 h
(C) Súria-Viladecavalls                          12.40 h
(A) Navàs-Torelló                                            13 h
(C) Gimnàstic-Sallent                                    13 h
(B) Puig-reig-Cardona                           13.20 h
(D) CE Manresa B-Solsona                  13.20 h
(B) CE Manresa- Balconada               13.40 h
(D) Pirinaica B-Alt Berguedà             13.40 h
Diumenge, 30 de desembre
1r grup A-2n grup B                       10.00 h (C1)
3r grup A-4t grup B                          10.00 (V1)
1r grup B-2n grup A                       10.20 h (C2)
3r grup B-4t grup A                      10.20 h (V2)
1r grup C-2n grup D                       10.40 h (C3)
3r grup C-4t grup D                      10.40 h (V3)
1r grup D-2n grup C                       11.00 h (C4)
3r grup D-4t grup C                      11.00 h (V4)
Perdedor C1-Perdedor C2           11.20 h (F3)
Perdedor V1-Perdedor V2        11.20 h (V13)
Perdedor C3-Perdedor C4         11.40 h (F4)
Perdedor V3-Perdedor V4      11.40 h (V14)
Guanyador C1-Guanyador C2           12 h (F1)
Guanyador V1-Guanyador V2         12 h (V9)
Guanyador C3-Guanyador C4      12.20 h (F2)
Guanyador V3-Guanyador V4   12.20 h (V10)
Quinzè i setzè lloc
Perdedor V13-Perdedor V14              12.40 h
Tretzè i catorzè lloc
Guanyador V13-Guanyador V14       12.40 h
Onzè i dotzè lloc
Perdecodr V9-Perdedor V10                    13 h
Novè i desè lloc
Guanyador V9-Guanyador V10               13 h
Setè i vuitè lloc
Perdedor F3-Guanyador F4               13.20 h
Cinquè i sisè lloc
Guanyador F3-Guanyador F4            13.20 h
Tercer i quart lloc
Perdedor F1-Perdedor F2                    13.40 h
Final
Guanyador F1-Guanyador F2             13.40 h
Entrega de trofeus                                   14.15 h 
Compartir a Twitter
Compartir a Facebook

Buscador de deportes

LaLiga

Saps què pots fer en aquest espai tan exclusiu?

Alex Gallar i Pape Diamanka, jugadors de l'Girona FC, van presentar l'Àrea Movistar LaLiga, un espai que uneix la passió pel futbol, ​​l'entreteniment i les noves tecnologies.


L'últim El més llegit