14 de abril de 2019
14.04.2019
Regió7
ATLETISME

L'Avinent Manresa domina al Congost i es classifica per a la final catalana de clubs

El Petromiralles Igualada també serà amb els vuit millors el proper 5 de maig

14.04.2019 | 14:17
La formació del Club Atlètic Manresa que ha competit al Congost

L'Avinent Club Atlètic Manresa s'han imposat amb autoritat, aquest dissabte, en la segona jornada classificatòria del campionat català de clubs, disputada a l'estadi municipal del Congost. Aquesta victòria el situa a la final amb els vuit millors clubs que es farà el proper 5 de maig amb una seu a designar. Per la seva banda, el Petromiralles Club Atlètic Igualada també hi serà després del triomf aconseguit en la seva competició, que va tenir lloc a Lleida.
Pel que fa al CAM, ha aconseguit l'èxit amb un total de cinc victòries masculines i vuit de femenines. Les puntuacions finals dels clubs van ser les següents: Avinent Manresa (25335 punts IAAF), JA Sabadell (23.332), CA Mollet (17.137), CA Castellar (16.038), CA Montornés (14.543) i CA Parets (12906), UA Barberà (10.444).

Categoria masculina CA Manresa:
200 metres llisos: Josep Maria Llanas (1er amb 23"19) i Arnau Rovira (2on amb 23"69)
800 metres llisos: Carles Cort (1er amb 1'55"31) i Eric Jané (7è amb 2'04"07 -mmp-)
5000 metres llisos: Khalid Karbocu (1er amb 15'50"61 -mmp-), i Jan Bayona (2on amb 15'50"68 -mmp-)
400 metres tanques:: Biel Díaz (7è amb 1'03"88 -mmp-) i Biel Salas (9è amb 1'04"07 -mmp-)
Altura: Ricard Clemente (1er amb 1,82m) i David Pérez (9è amb 1,50m)
Llargada: Eric Molina (1er amb 6,43m) i Jan Díaz (5è amb 6,02m)
Pes: Marc Valero (4rt amb 9,11m) i Jaime García (7è amb 7,97m -mmp-)
Jabalina: Carles Peig (4rt amb 34,92m) i Pau Santanach (6è amb 31,55 -mmp-)
5000 m marxa: Pol Guiral (5è amb 29'01"40 -mmp-) i David Cervelló (7è amb 30'08"64)
Relleus 4x400: Cort-Jané-S, Martínez-A. Pérez (3ers amb 3'32"09)

Categoria femenina CA Manresa:
200 metres llisos: Meritxell Tarragó (1a amb 25"53) i Laia Solà (3a amb 26"68)
800 metres llisos: Núria Tió (1a amb 2'16"19) i Carlota Soler (2a amb 2'16"53 -mmp-)
5000 metres llisos: Carme Tort (4a amb 19'13"15) i Lorena Cubillas (6a amb 20'05"78)
400 metres tanques: Maite Marzo (1a amb 1'08"69 -Rècord de Catalunya W45) i Anna Circuns (2a amb 1'08"98)
Perxa: Meritxell Lladó (1a amb 3,30m) i Cèlia Teixidor (3a amb 2,90m -mmp-)
Triple: Júlia Quevedo (2a amb 11,05m) i Anna Feliu (3a amb 10,56m)
Disc: Alba Estévez (1a amb 35,66m) i Anna Cabrera (2a amb 26,42m -mmp-)
Martell: Judit Martínez (1a amb 36,73m -mmp-) i Judit Sellarés (3a amb 26,24m)
5000m marxa: Eva Muñoz (1a amb 26'55"16) i Carme Robles (3a amb 28'44"27)
Relleus 4x400: A. Duran-C. Soler, E. Torrescasana i N. Tió (1res amb 4'09"60)

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook

LaLiga

Saps què pots fer en aquest espai tan exclusiu?

Alex Gallar i Pape Diamanka, jugadors de l'Girona FC, van presentar l'Àrea Movistar LaLiga, un espai que uneix la passió pel futbol, ​​l'entreteniment i les noves tecnologies.


L'últim El més llegit