04 de maig de 2019
04.05.2019
Regió7

El CA Manresa i el CA Igualada es juguen el català de clubs

La competició reunirà demà, al Joan Serrahima, els vuit millors equips

03.05.2019 | 23:51
Mònica Clemente torna a les pistes després d'una llarga lesió

L'estadi Joan Serrahima de Barcelona serà l'escenari, demà (17 h), de la final del Campionat de Catalunya de clubs, amb la presència de les formacions de l'Avinent CA Manresa i del CA Igualada Petromiralles. La competició reunirà els 8 millors clubs catalans, el FC Barcelona, l'AA Catalunya, el Cornellà At., l'ISS-l'Hospitalet, el Lleida UA i el JA Sabadell, a més dels manresans i els igualadins.


Mònica Clemente reapareix

Els atletes inscrits pel CAM són, en categoria masculina, Josep M. Llanas (100 ll.), Marc Sanjust (200 ll.), Arnau Rovira (400 ll.), Carles Cort (800 ll.), Jan Bayona (1.500 ll.), Arnau López (3.000 obs.), Abel Casalí (5.000 ll.), Biel Salas (400 t.), Biel Díaz (110 t.), Salvador Amella (alçada), Jordi Lladó (perxa), Jan Díaz (llargada), Eric Molina (triple), Jordi Pierola (martell), Carles Peig (javelina), Víctor Sabariego (pes), Marc Valero (disc), Guillem Pérez (5.000 marxa), i Josep M. Llanas, Cristian Sabariego, Marc Sanjust i Pere Torra (4x100). En la femenina, Laia Solà (100 ll.), Mar Garcia (200 ll.), Laura Bou (400 ll.), Núria Tió (400 ll. i 800 ll.), Marina Guerrero (1.500 ll.), Mercè Guerra (3.000 obs.), Aniria Mata (5.000 ll.), Laura del Paso (100 t.), Maite Marzo (400 t.), Clàudia Galán (alçada), Mònica Clemente (perxa), Ella Bestué (llargada), Júlia Quevedo (triple), Ainhoa Martínez (pes), Alba Estévez (disc), Montserrat Montañés (martell), Judith Sellarés (javelina), Eva Muñoz (5.000 marxa), i Clemente, Quevedo, Solà i Tarragó (4x100).


El CA Igualada, amb força

L'equip masculí del CAI és: Aitor Caldito (100 ll.), Eduard Guzmán (200 ll.), Oriol Castells (400 ll.), Guillem Carner (800 ll.), Abdessamad Oukhelfen (1.500 ll.), Abdelhakim Hamid (3.000 obs.), Lahcen Ait Alibou (5.000 ll.), David Muñoz (400 t.), Santi Ramos (110 t.), Marc Sánchez (alçada), Theo Ruiz (perxa), Jordi Y. Matsuoka (llargada), Dario Sirerol (triple), Àlex Gonzàlez (javelina), Ramon Sánchez (pes), Josep M. Lagunas (disc), Ruben Piñol (5.000 marxa), i Aitor Caldito, Oriol Castells, Eduard Guzmán i Jordi Y. Matsuoka (4x100). El femení: Anna Asensi (100 ll.), Francina Massagué (200 ll.), Marcela Solé (400 ll.), Berta López (800 ll.), Naima Ait Alibou (1.500 ll.), Marina Suria (3.000 obs.), Marta Llagostera (5.000 ll.), Maria Abadal (100 t.), Júlia Solé (400 t.), Laia Planas (alçada), Martona Segura (perxa), Cora Salas (llargada), Nora Taher (triple), Núria Rey (pes), Cristina Fernández (disc), Iona Macià (martell), Marta Garrido (javelina), Laura Giménez (5.000 marxa), i Maria Abadal, Anna Asensi, Silvia Hohnhaussen i Cora Salas (4x100).

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook

Buscador de deportes

LaLiga

Saps què pots fer en aquest espai tan exclusiu?

Alex Gallar i Pape Diamanka, jugadors de l'Girona FC, van presentar l'Àrea Movistar LaLiga, un espai que uneix la passió pel futbol, ​​l'entreteniment i les noves tecnologies.


L'últim El més llegit