30 de maig de 2019
30.05.2019

Aquests són els 60 esportistes que aspiren al premi «gran» de la Nit de l'Esportista de Manresa

La gala tindrà lloc el dimecres 13 de juny al Kursaal sota l'organització del Manresa Futbol Sala, que enguany compleix 40 anys

30.05.2019 | 00:18
Aquests són els 60 esportistes que aspiren al premi «gran» de la Nit de l'Esportista de Manresa

El jurat de la Nit de l'Esportista de Manresa, enguany en la seva 49a edició, ha donat a conèixer les llistes de candidats en els diversos premis que es lliuraran en la gala que tindrà lloc, com els darrers anys, al Kursaal, el dimecres 12 de juny a 2/4 de 9 del vespre. Destaca, enguany, que hi ha més de 60 aspirants al premi principal.

La gala de la 49a edició de la Nit de l'Esportista és organitzada pel Manresa Futbol Sala, club que enguay celebra el seu 40è aniversari, amb el suport habitual de l'Ajuntament de Manresa. El pregó anirà a càrrec de Paco Sedano, que ha estat durant molt anys porter del FC Barcelona de futbol sala i actualment és secretari del Comitè Nacional de Futbol Sala de la Federació Espanyola de Futbol.

El preu de l'entrada al Kursaal és de 12 euros, que inclou un refrigeri al pati del teatre un cop s'hagi acabat la gala. Els tiquets es poden adquirir a les taquilles del mateix Kursaal, per telèfon al 93 872 36 36 o també per Internet a www.kursaal.cat. La presentació de l'acte anirà a càrrec de l'actor i humorista Pep Plaza, conegut com l'home de les mil veus, pel gran nombre d'imitacions que fa en les seves actuacions.

El jurat, que el presideix el regidor d'Esports de l'Ajuntament de Manresa, Jordi Serracanta, ha anunciat que el premi Bages (Trofeu Manel Estiarte), de designació directa a la trajectòria d'un esportista, serà aquest any per a la manresana Núria Picas, amb un ampli palmarès en curses de muntanya.

La resta de premis seran el de millor esportista absolut i millor esportista jove (dels candidats proposats en sortiran els finalistes), millor esportista veterà, al millor special olympic, paralímpic i escolar, al millor equip absolut (premi Vicenç Comas), a la millor entitat (premi La Salle Manresa), al millor entrenador (premi Josep Maria Montfort), al millor àrbitre (premi Rafel Vilaseca), al millor directiu i al millor patrocinador. I el premi Josep Maria Pintó a la persona que hagi mostrat una dedicació especial a l'esport. També tindran el seu reconeixement tots els equips infantils o de categoria superior que han quedat campions o han pujat de categoria.

Llista prèvia de la qual sortiran els 20 finalistes


Mar Juárez (atletisme)

Mònica Clemente (atletisme)

Pol Vila (atletisme)

Gerard Farrés (automobilisme)

Moi Torrallardona (automobilisme)

Adrià Martos-Juline Carrel (ball esportiu)

David Emrenguer-Diana Proskurina (ball esportiu)

Guillem Pascual-Rosa Carné (ball esportiu)

Edgar Marcos-Alina Nowak (ball esportiu)

Albert Llort (bàsquet)

Queralt Ribera (bàsquet)

Álvaro Muñoz (bàsquet)

Cady Lalanne (bàsquet)

Edu Tejero (bàsquet)

Guillem Jou (bàsquet)

Iffe Lundberg (bàsquet)

Jordan Sako (bàsquet)

Marc Garcia (bàsquet)

Miquel Feliu (bàsquet)

Pau Camí (bàsquet)

Pere Tomàs (bàsquet)

Ryan Toolson (bàsquet)

Sergi Carrión (bàsquet)

Svestislav Zubcic (bàsquet)

Kerson Trinidad (beisbol)

Melania Sorroche (boxa)

Guillem Muñoz (ciclisme/BTT)

Ignasi Ávila (BTT)

Núria Picas (BTT)

Marta Muixí (curses de muntanya)

Wilfred Lladó (curses de muntanya)

Noah Baffoe (futbol))

Eric Montes (futbol)

Florent Reverdie (futbol)

Lluís López (futbol)

Nerea Valeriano (futbol)

Pol Busquets (futbol)

Pol Freixanet (futbol)

Sergi Soler (futbol)

Carles Corvo (futbol sala)

Roger Bermusell (futbol sala)

Xavi Cols (futbol sala)

Andrea Carmona (gimnàstica)

Crla Font (gimnàstica)

Thierno Boubacar (gimnàstica)

Xavi Bonet (parapent)

Sergi Claret (parapent)

Toni Elías (motociclisme)

Lluís Riera (motocròs)

Ramon Brucart (motocròs)

Simeó Ubach (motocròs)

Guillem Lázaro (natació)

Izan Cubillas (natació)

Mireia Pradell (natació)

Queralt Velasco ( natació)

Ander Mirambell (skeleton)

Marc Torras (trampolí)

Cristina Masfret (trampolí)

Naira Rexach (trampolí)

Arnau Montiel (triatló)

Guillem Montiel (triatló)

Sergi Mora (waterpolo)

Anna Bisbal (waterpolo)

Millor entitat 

Club Atlètic Manresa (atletisme)

Club Ball Esportiu Royal Dance (ball esportiu)

Bàsquet Manresa SAE (bàsquet)

Club Manresa Futbol Sala (futbol sala)

Egiba (GImnàstica artística/trampolí)

Esport7 (judo)

Club Tir Precisió (tir)

Millor entrenador 

Eulàlia Torrescasana (atletisme)

Joan Lleonart (atletisme)

Maria Alba Martí (atletisme)

Karina Rubio (ball esportiu)

Joan Peñarroya (bàsquet)

Jordi Serra (bàsquet)

Gerard Barbé (bàsquet)

Andreu Peralta (futbol)

Marta Pujol (futbol)

Paco Cachinero (futbol sala)

Miriam Font (gimnàstica)

Xavier Casimiro (gimnàstica)

Maurici Casasayas Soler (judo)

Amand Redondo (triatló)

Pau Llach (voleibol)

Carla Fargas (waterpolo)

Esportista veterà 

Loles Vives (atletisme)

Montserrat Prat (atletisme)

Ruben Viciana-Eva Mora (ball esportiu)

Joan Boixader-Rosanna Camprubí (ball esportiu)

Josep Perarnau (tir precisió)

Mercè Mas (tir precisió)

Teresa Forn (curses de muntanya)

Montse Gomariz (natació)

Amand Redondo (triatló)

Jordi Vidal (triatló)


Millor esportista jove 

Adrián Sedano (atletisme)

Bethelhem Manzano (atletisme)

Judit Devers (atletisme)

Andrey Prikhodko-Nora Corpas (ball esportiu)

Robert Mihai-Tatiana González (ball esportiu)

Jesús Rubio-Yulia Yavorska (ball esportiu)

Unai Villegas-Alexia González (ball esportiu)

Maria Josep Egea (natació)

Toni Naspler (bàsquet)

Jan Massana (beisbol)

Esther Abizanda (tir precisió)

Arnau Lavilla (futbol sala)

Laia Font (gimnàstica)

Lorena Medina (gimnàstica)

Mar Palliso (gimnàstica)

Maria Comallonga (gimnàstica)

Aitor Gómez (gimnàstica)

Arnau Delgado (gimnàstica)

Fidel Serra (gimnàstica)

Martí Estarlí (gimnàstica)

Martí Flores (gimnàstica)

Pau Sucias (gimnàstica)

Nerea Garcia (judo)

Neus Santacreu (judo)

Noèlia Jardo (judo)

Pau Muñoz (judo)

Pau Santacreu (judo)

Marina Chavarria (trampolí)

Robert Vilarasau (trampolí)

Miqui Riera (triatló)

Pau Noguera (triatló)

Dan Clotet (escacs)

Eric Iborra (escacs)

Special olímpics 

Amaia Valentín (gimnàstica artística/Egiba)

Carles Calavera (gimnàstica artística/Egiba)

Paralímpics 

Secció Wheelchair del Manresa Rugby Club

Millor equip absolut 

Avinent CA Manresa (atletisme)

Baxi Manresa (bàsquet)

Fundació Joviat femení (bàsquet)

CE Manresa (futbol)

Manresa Futbol Sala (futbol sala)

Egiba femení (gimnàstica)

Club Natació Minorisa (triatló)

Club Natació Minorisa femení (waterpolo)

Vòlei 6 femení (voleibol)

Softbol Slwpitch CB Manresa (softbol)

Millor directiu 

Miquel Sebastià (futbol)

Guillem Pallejà (atletisme)

Álex Cazorla (ball esportiu)

Josep Sáez (bàsquet)

Ferran Thomen (beisbol)

José Luis Correa (futbol)

Lluís Jou (rugbi)

Xavier Llorente (tir precisió)

Millor patrocinador 

Avinent Implant System (atletisme)

Baxi (bàsquet)

Sarsa (bàsquet)

Catalana Occident (bàsquet)

Grup Art Manresa (beisbol))

Frankfurt Cal Xavi (futbol base)

Instam Field (futbol sala)

Millor àrbitre 

Rosa Maria Masachs (atletisme)

Lluís Albiol (bàsquet)

Raül Rubió (gimnàstica)

Álex Izquierdo (waterpolo)

Gaspar Gamisans (jiu-jitsu)

Campions 

Sub 14 femení Avinent (atletisme)

Sub 14 masculí Avinent (atletisme)

Sub 16 femení Avinent (atletisme)

Sub 16 masculí Avinent (atletisme)

Sènior femení cros Avinent (atletisme)

Royal Dance (ball esportiu)

Catalana Occident cadet (bàsquet)

Catalana Occident infantil (bàsquet)

Catalana Occident júnior nivell A (bàsquet)

Catalana Occident júnior preferent (bàsquet)

Cadet CE Manresa (futbol)

Infantil CE Manresa (futbol)

Cadet femení Gimnàstic (futbol)

Cadet B Manresa FS (futbol sala)

Infantil B Manresa FS (futbol sala)

Infantil C Manresa FS (futbol sala)

Vila Olímpica 1 GAF Egiba (gimnàstica)

Vila Olímpica 2 GAF Egiba (gimnàstica)

Infantil GAM Egiba (gimnàstica)

Equip Triatló CN Minorisa (triatló)

Sènior femení Vòlei 6 (voleibol)

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook

Buscador de deportes

LaLiga

Saps què pots fer en aquest espai tan exclusiu?

Alex Gallar i Pape Diamanka, jugadors de l'Girona FC, van presentar l'Àrea Movistar LaLiga, un espai que uneix la passió pel futbol, ​​l'entreteniment i les noves tecnologies.


L'últim El més llegit