Després de la decisió d'ahir de donar ascensos i no descensos a les competicions amateurs de futbol català, la Federació Catalana de Futbol ja fet pública avui la llista d'ascendits a categories superiors, un cop suspeses les competicions amateurs de futbol per culpa de la Covid-19.
Així, el Solsona és l'equip que arriba més amunt, a Primera Catalana, un fet històric pèr als solsonins com a un dels millors segons de Segona Catalana
De Tercera cap a Segona Catalana ascendeixen fins a quatre equips, la Pirinaica i l'Organyà com a líders i l'Avià i l'Òdena coma dos dels millors segons.
De Quarta a Tercera, quatre equips pugen. Es tracta del Berga B, l'Estación de Sallent (per millor porcentage de punts respecte de la Pirinaica, que finalment ha quedat en segona posió), el Moià i l' Esparreguera. També han aconseguit l'objectiu l' Alt Berguedà i la Pobla Claramunt, com a segons classificats.
Salvats per la campana
El que també és que no hi haurà descensos i que, per tant, els conjunts que estaven suportant una temporada complicada tindran una nova oportunitat, si es pot jugar sense problemes, en el proper exercici. És el cas del Martorell, que encara no estava enterrat a Primera Catalana però que hauria hagut de lluitar molt. També se salven el San Mauro i el Sallent a Segona i, de Tercera, conjunts com el Fruitosenc, el Santpedor o l' Anoia.
En les categories de base, la nota federativa encara era més críptica en apuntar a la necessitat o no de cobrir vacants i al fet que en aquestes categories és millor aprendre que no guanyar i es podria trencar «l'estructura piramidal» actual.
CATEGORIES AMATEURS MASCULINES
Primera Catalana 1r
1r GIRONA, F.C. "B"
Ascens a 3a divisió Nacional
2n FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA "A"
Ascens a 3a divisió Nacional
Primera Catalana 2n
1r MONTAÑESA, C.F. "A"
Ascens a 3a divisió Nacional
2n VALLS U.E. "A"
Ascens a 3a divisió Nacional
Segona Catalana 1r
1r BESCANO, C.D. "A"
Ascens a 1a Catalana
Segona Catalana 2n
1r UNIFICACION LLEFIA,CF. "A"
Ascens a 1a Catalana
Segona Catalana 3r
1r SANT CUGAT FUTBOL CLUB "A"
Ascens a 1a Catalana
Segona Catalana 4t
1r LES FRANQUESES, C.F. "A"
Ascens a 1a Catalana
2n VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB "A"
Ascens a 1a Catalana- 3r millor 2n
Segona Catalana 5è
1r BORGES BLANQUES, C.F. "A"
Ascens a 1a Catalana
2n SOLSONA, C.F "A"
Ascens a 1a Catalana- millor 2n
Segona Catalana 6è
1r GANDESA, C.F. "A"
Ascens a 1a Catalana
2n RAPITENCA, U.E. "A"
Ascens a 1a Catalana- 2n millor 2n
Tercera Catalana 1r
1r REMOLINS-BITEM, U.E. "A"
Ascens a 2a Catalana
2n ALDEANA, U.E. "A"
Ascens a 2a Catalana-2n millor 2n TGN
Tercera Catalana 2n
1r LA FLORESTA, C.D. "A"
Ascens a 2a Catalana
2n REDDIS, C.F. "A"
Ascens a 2a Catalana- millor 2n TGN
Tercera Catalana 3r
1r ALTAFULLA, C.E. "A"
Ascens a 2a Catalana
Tercera Catalana 4t
1r VILASSAR MAR,U.E. "B"
Ascens a 2a Catalana
Tercera Catalana 5è
1r OAR VIC "A"
Ascens a 2a Catalana
2n GURB, U.E. "A"
Ascens a 2a Catalana-4t millor 2n BCN
Tercera Catalana 6è
1r CASTELLAR, UNIO ESPORTIVA "A"
Ascens a 2a Catalana
2n OLIMPIC CAN FATJO, C.E. "A"
Ascens a 2a Catalana-5è millor 2n BCN
Tercera Catalana 7è
1r PIRINAICA, F.C. "A"
Ascens a 2a Catalana
2n AVIA, U.E. "A"
Ascens a 2a Catalana- millor 2n BCN
Tercera Catalana 8è
1r TERLENKA BARCELONISTA C. F. "A"
Ascens a 2a Catalana
Tercera Catalana 9è
1r CERDANYOLA VALLES, F.C. "B"
Ascens a 2a Catalana
2n ESCOLA F. BARBERA ANDALUCIA "A"
Ascens a 2a Catalana-3r millor 2n BCN
Tercera Catalana 10è
1r GORNAL, U.D. "A"
Ascens a 2a Catalana
Tercera Catalana 11è
1r SANT IGNASI C.E. "A"
Ascens a 2a Catalana
Tercera Catalana 12è
1r MOJA, A.E. "A"
Ascens a 2a Catalana
2n ODENA, C.E. "A"
Ascens a 2a Catalana-2n millor 2n BCN
Tercera Catalana 13è
1r PARDINYES C.F. "A"
Ascens 2a Catalana
2n SPORTING PINYANA CLUB FUTBOL "A"
Ascens 2a Catalana- millor 2n Lleida
Tercera Catalana 14è
1r
ORGANYA, C.F. "A"
Ascens 2a Catalana
Tercera Catalana15è
1r TORROELLA, U.E. "A"
Ascens 2a Catalana
2n BEGUR, C.F. "A"
Ascens 2a Catalana-2n millor 2n Girona
Tercera Catalana 16è
1r TORDERA, C.F. "A"
Ascens 2a Catalana
2n PALAFRUGELL, C.F. "A"
Ascens 2a Catalana- millor 2n Girona
Tercera Catalana 17è
1r COMACROS, UE
Ascens 2a Catalana
Quarta Catalana 1r
1r BERGA, C.E. "B"
Ascens 3a Catalana
2r ALT BERGUEDÀ, C.C.R. "A"
Ascens 3a Catalana - 6è millor 2n BCN
Quarta Catalana 2n
1r ESTACIÓN, C.F. "A"
Ascens 3a Catalana
Quarta Catalana 3r
1r MONTESQUIU, C.D. "A"
Ascens 3a Catalana
2n SANT VICENÇ TORELLO, U.E. "A"
Ascens 3a Catalana - cobertura vacants BCN
Quarta Catalana 4t
1r MOIÀ, C.E. "A"
Ascens 3a Catalana
Quarta Catalana 5è
1r CABRERA, U.E. "B"
Ascens 3a Catalana
2n MOLINOS, U.D. "B"
Ascens 3a Catalana - cobertura vacants BCN
Quarta Catalana 6è
1r PARETS, C.F. "B"
Ascens 3a Catalana
2n
SINERA UNITED FUTBOL CLUB ASS. "A"
Ascens 3a Catalana - millor 2n BCN
Quarta Catalana 7è
1r ESPARREGUERA, C.E. "A"
Ascens 3a Catalana
2n LA POBLA CLARAMUNT, C.F. "A"
Ascens 3a Catalana - 3r millor 2n BCN
Quarta Catalana 8è
1r PAPIOL, U.E. "A"
Ascens 3a Catalana
2n LEVANTE LAS PLANAS, F.C. "B"
Ascens 3a Catalana - 2n millor 2n BCN
Quarta Catalana 9è
1r SANTFELIUENC, F.C. "B"
Ascens 3a Catalana
2n MARINA ATLETICO CLUB "A"
Ascens 3a Catalana - 7è millor 2n BCN
Quarta Catalana 10è
1r TORRELLENC, C.E. "A"
Ascens 3a Catalana
2n MONJOS, A.D. "A"
Ascens 3a Catalana - 9è millor 2n BCN
Quarta Catalana 11è
1r LLINARS, C.E. "A"
Ascens 3a Catalana
2n LLIÇA D'AMUNT, C.E. "B"
Ascens 3a Catalana - 8è millor 2n BCN
Quarta Catalana 12è
1r ROUREDA, V.D.F. "A"
Ascens 3a Catalana
2n SANT QUIRZE VALLES, F.C. "B"
Ascens 3a Catalana - cobertura vacants BCN
1r LES FONTS , U.E. "A"
Ascens 3a Catalana
2n SAN CRISTOBAL, C.P. "B"
Ascens 3a Catalana - 4t millor 2n BCN
Quarta Catalana 14è
1r HOSPITALENSE, AT.C. "A"
Ascens 3a Catalana
2n ESP. JOVENTUT CAN PI "B"
Ascens 3a Catalana - 5è millor 2n BCN
Quarta Catalana 15è
1r CERRO CLUB DEPORTIVO "A"
Ascens 3a Catalana
2n LA FLORIDA C.F. "A"
Ascens 3a Catalana - cobertura vacants BCN
Quarta Catalana 16è
1r BON PASTOR AGRUPACIO ESP. "A"
Ascens 3a Catalana
Quarta Catalana 17è
1r CHACARITA, C.F. "A"
Ascens 3a Catalana
2n YOUNG TALENT BADALONA SUD AE"B"
Ascens 3a Catalana - cobertura vacants BCN
Quarta Catalana 20è
1r GANDESA, C.F. "B"
Ascens a 3a Catalana
2n PINELL, C.F. "A"
Ascens a 3a Catalana - 2n T. Ebre
Quarta Catalana 21è
1r ANDORRA, F.C. "B"
Ascens a 3a Catalana
2n VILANOVENCA,U.E "A"
Ascens a 3a Catalana - 2n Lleida
3r CASTELLDANS, U.E. "A"
Ascens a 3a Catalana - 3r Lleida
Quarta Catalana 24è
1r MIAMI FUTBOL CLUB "A"
Ascens a 3a Catalana
2n BASE 2012 PALLARESOS CLUB "A"
Ascens a 3a Catalana - 2n TGN
Quarta Catalana 27è
1r CELLERA, C.F. "A"
Ascens a 3a Catalana
2n ESCOLA F. GARROTXA "A"
Ascens a 3a Catalana -2n Girona
Quarta Catalana 28è
1r BREDA, U.E. "A"
Ascens a 3a Catalana
2n BLANES, C.D. "B"
Ascens a 3a Catalana - 2n Girona
1r CAN GIBERT, U.E "B"
Ascens a 3a Catalana
2n VILADAMAT C.F. "A"
Ascens a 3a Catalana - 2n Girona
Quarta Catalana 30è
1r ROSES CITY FUTBOL CLUB "A"
Ascens a 3a Catalana
2n LA JONQUERA, U.E. "B"
Ascens a 3a Catalana - 2n Girona
CATEGORIES AMATEURS FEMENINES
Preferent Femení 1r
1r RIUDOMS, C.D. "A"
Ascens a Primera Nacional
Primera divisió Femení 1r
1r CERDANYOLA VALLES, F.C. "A"
Ascens a Preferent
2n ENFAF CREDIT ANDORRA "A"
Ascens a Preferent - millor 2n
Primera divisió Femení 2n
1r MARTINENC, F.C. "A"
Ascens a Preferent
Segona divisió Femení 1r
1r RIBES, C.D. "A"
Ascens a Primera divisió
Segona divisió Femení 2n
1r SANT VICENÇ ASSOC. ESPORTIVA "A"
Ascens a Primera divisió
Segona divisió Femení 3r
1r CAN PARELLADA, C.D. "A"
Ascens a Primera divisió
Segona divisió Femení 4t
1r MOLINOS, U.D. "A"
Ascens a Primera divisió
Segona divisió Femení 5è
1r CASSÀ, U.D. "A"
Ascens a Primera divisió
2n FIGUERES, U.E. "A"
Ascens a Primera divisió - millor 2n