06 de agost de 2020
06.08.2020
Regió7
FUTBOL SALA

Els equips catalans de Tercera estatal de futbol sala estaran dividits en quatre subgrups

La competició s'iniciarà el dia 3 d'octubres

05.08.2020 | 20:10
Els equips catalans de Tercera estatal de futbol sala estaran dividits en quatre subgrups

A diferència de les anteriors temporades, els equips catalans de Tercera Divisió estatal de futbol sala estaran dividits, en una primera fase, en quatre subgrups, amb nou formacions en cadascun. Els clubs de la Catalunya Central han estat repartits entre els subgrups 3 i 4, amb inici de la lliga el dia 3 d'octubre.

Al subgrup 3 hi seran el CEFS Santpedor, el FS Olesa i l'Esparreguera, juntament amb el Sant Julià (Andorra), Vacarisses, Arrahona, Olímpica La Floresta, Rubí i Pou Escorial. En el grup 4 hi serà el Guixés Fibra Solsona amb el Li-nyola, la Sentiu, Grup Elias Torrefarrera, Laguna, Alcoletge, Tecnovit Alforja i CCR Castelldefels.

Després de la segona fase, dotze equips lluitaran per les places d'honor i 24 per evitar les dotze posicions de descens.


TERCERA ESTATAL
SUBGRUP 1
1a jornada 3/10/20

Caldes-Cover Premià
Sant Joan Vilassar-Arrels
Canet-Ciutat de Mataró
Futsal Mataró B-Montsant
Descansa: La Union B

SUBGRUP 2
1a jornada 3/10/20

Les Corts-Gràcia
Estel Vallseca-Bosco Rocafort
Jesús Maria AECS L'Hospitalet
AE Xarxa Horta-Aelis Eixample
Descansa: Molins 99

SUBGRUP 3
1a jornada 3/10/20

CEFS Santpedor Construccions 360-Olesa
Esparreguera-Vacarisses
Arrahona-Olímpic Floresta
Rubí-Pou Escorial
Descansa: Sant Julià

SUBGRUP 4
1a jornada 3/10/20

Torrefarrera-La Sentiu
Sant Sadurní-Laguna
Guixés Fibra Solsona-Alcoletge
Tecnovit Alforja-CCR Castelldefels
Descansa: Linyola

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook

Buscador de deportes

LaLiga

Saps què pots fer en aquest espai tan exclusiu?

Alex Gallar i Pape Diamanka, jugadors de l'Girona FC, van presentar l'Àrea Movistar LaLiga, un espai que uneix la passió pel futbol, ​​l'entreteniment i les noves tecnologies.


L'últim El més llegit