Regió7 » Esports » Bàsquet » Lliga ACB » Classificació

Resultats i classificació de Lliga ACB

Resultats de la jornada 27ª

13.04.2019 - 24.04.2019
13/04 Baskonia Kirolbet Baskonia 84 - 82 MoraBanc Andorra Andorra Fi
13/04 Zaragoza Tecnyconta Zaragoza 86 - 91 Barça Lassa FC Barcelona Fi
13/04 Iberostar T. Iberostar Tenerife 83 - 76 UCAM Murcia UCAM Murcia Fi
13/04 Baxi Manresa Baxi Manresa 84 - 74 Delteco GBC Guipuzcoa B. Fi
14/04 Real Madrid Real Madrid 94 - 70 Monbus Obradoiro Monbus Obradoiro Fi
14/04 Joventut Divina Seguros Joventut 88 - 85 San Pablo Burgos San Pablo Burgos Fi
14/04 Fuenlabrada Montakit Fuenlabrada 88 - 93 Herbalife Gran Canaria Herbalife G.C. Fi
14/04 Estudiantes Movistar Estudiantes 95 - 62 Breogán Fi
24/04 Valencia B. Valencia Basket   -   Unicaja Unicaja 20:30h.
 

Classificació jornada 27ª Lliga ACB

EQUIP PJ PG PP PF PC (Dif)
1 Barça Lassa FC Barcelona 27 23 4 2377 2049 (+328)
2 Real Madrid Real Madrid 27 21 6 2376 2110 (+266)
3 Kirolbet Baskonia Baskonia 27 20 7 2318 1985 (+333)
4 Unicaja Unicaja 26 16 10 2211 2139 (+72)
5 Valencia Basket Valencia B. 26 16 10 2098 2054 (+44)
6 Divina Seguros Joventut Joventut 27 15 12 2168 2159 (+9)
7 Baxi Manresa Baxi Manresa 27 15 12 2196 2217 (-21)
8 Tecnyconta Zaragoza Zaragoza 27 14 13 2225 2298 (-73)
9 Iberostar Tenerife Iberostar T. 27 13 14 2189 2124 (+65)
10 MoraBanc Andorra Andorra 27 13 14 2231 2225 (+6)
11 San Pablo Burgos San Pablo Burgos 27 12 15 2221 2239 (-18)
12 Monbus Obradoiro Monbus Obradoiro 27 11 16 2096 2191 (-95)
13 Herbalife Gran Canaria Herbalife G.C. 27 10 17 2230 2286 (-56)
14 Movistar Estudiantes Estudiantes 27 10 17 2238 2338 (-100)
15 Montakit Fuenlabrada Fuenlabrada 27 10 17 2186 2403 (-217)
16 UCAM Murcia UCAM Murcia 27 8 19 2097 2220 (-123)
17 Breogán 27 8 19 2048 2253 (-205)
18 Delteco GBC Guipuzcoa B. 27 7 20 2017 2232 (-215)

Buscador de deportes

Proxima jornada

Jor. 28ª 20.04.2019 - 03.05.2019
20/04 Valencia B. Valencia Basket   -   Iberostar Tenerife Iberostar T. 18:00h.
20/04 Guipuzcoa B. Delteco GBC   -   Divina Seguros Joventut Joventut 18:00h.
20/04 Herbalife G.C. Herbalife Gran Canaria   -   Baxi Manresa Baxi Manresa 20:30h.
20/04 Monbus Obradoiro Monbus Obradoiro   -   Montakit Fuenlabrada Fuenlabrada 20:30h.
21/04 San Pablo Burgos San Pablo Burgos   -   Movistar Estudiantes Estudiantes 17:00h.
21/04 Andorra MoraBanc Andorra   -   Tecnyconta Zaragoza Zaragoza 19:30h.
21/04 Breogán   -   Unicaja Unicaja 19:30h.
02/05 UCAM Murcia UCAM Murcia   -   Real Madrid Real Madrid 21:00h.
03/05 FC Barcelona Barça Lassa   -   Kirolbet Baskonia Baskonia 21:00h.