Regió7 » Esports » Bàsquet » Lliga ACB » Classificació

Resultats i classificació de Lliga ACB

Resultats de la jornada 20ª

09.02.2019 - 10.02.2019
09/02 Valencia B. Valencia Basket 87 - 94 Monbus Obradoiro Monbus Obradoiro Fi
09/02 FC Barcelona Barça Lassa 106 - 76 Montakit Fuenlabrada Fuenlabrada Fi
09/02 Unicaja Unicaja 99 - 97 Baxi Manresa Baxi Manresa Fi
09/02 Iberostar T. Iberostar Tenerife 83 - 88 San Pablo Burgos San Pablo Burgos Fi
10/02 Estudiantes Movistar Estudiantes 91 - 90 MoraBanc Andorra Andorra Fi
10/02 Breogán 77 - 73 UCAM Murcia UCAM Murcia Fi
10/02 Real Madrid Real Madrid 82 - 76 Kirolbet Baskonia Baskonia Fi
10/02 Herbalife G.C. Herbalife Gran Canaria 85 - 90 Delteco GBC Guipuzcoa B. Fi
10/02 Joventut Divina Seguros Joventut 88 - 73 Tecnyconta Zaragoza Zaragoza Fi
 

Classificació jornada 20ª Lliga ACB

EQUIP PJ PG PP PF PC (Dif)
1 Barça Lassa FC Barcelona 20 17 3 1748 1506 (+242)
2 Real Madrid Real Madrid 20 15 5 1777 1608 (+169)
3 Kirolbet Baskonia Baskonia 20 14 6 1678 1445 (+233)
4 Unicaja Unicaja 20 13 7 1721 1675 (+46)
5 Iberostar Tenerife Iberostar T. 20 12 8 1630 1522 (+108)
6 Valencia Basket Valencia B. 20 12 8 1595 1566 (+29)
7 Divina Seguros Joventut Joventut 20 12 8 1592 1571 (+21)
8 Baxi Manresa Baxi Manresa 20 11 9 1634 1609 (+25)
9 MoraBanc Andorra Andorra 20 10 10 1677 1670 (+7)
10 Tecnyconta Zaragoza Zaragoza 20 10 10 1627 1678 (-51)
11 Monbus Obradoiro Monbus Obradoiro 20 9 11 1571 1624 (-53)
12 San Pablo Burgos San Pablo Burgos 20 8 12 1632 1662 (-30)
13 Movistar Estudiantes Estudiantes 20 8 12 1644 1706 (-62)
14 Breogán 20 7 13 1521 1624 (-103)
15 Montakit Fuenlabrada Fuenlabrada 20 7 13 1569 1742 (-173)
16 Herbalife Gran Canaria Herbalife G.C. 20 6 14 1608 1679 (-71)
17 UCAM Murcia UCAM Murcia 20 5 15 1491 1611 (-120)
18 Delteco GBC Guipuzcoa B. 20 4 16 1476 1693 (-217)

Buscador de deportes

Proxima jornada

Jor. 21ª 02.03.2019 - 03.03.2019
02/03 San Pablo Burgos San Pablo Burgos   -   Herbalife Gran Canaria Herbalife G.C. 18:00h.
02/03 Monbus Obradoiro Monbus Obradoiro   -   Breogán 18:00h.
02/03 Zaragoza Tecnyconta Zaragoza   -   Iberostar Tenerife Iberostar T. 20:30h.
03/03 Andorra MoraBanc Andorra   -   Real Madrid Real Madrid 12:30h.
03/03 Baxi Manresa Baxi Manresa   -   Movistar Estudiantes Estudiantes 12:30h.
03/03 Guipuzcoa B. Delteco GBC   -   Valencia Basket Valencia B. 17:00h.
03/03 UCAM Murcia UCAM Murcia   -   Barça Lassa FC Barcelona 17:00h.
03/03 Baskonia Kirolbet Baskonia   -   Unicaja Unicaja 19:30h.
03/03 Fuenlabrada Montakit Fuenlabrada   -   Divina Seguros Joventut Joventut 19:30h.