08 de maig de 2018
08.05.2018
FUTBOL

Calendari del Mundial de Rússia 2018

Consulta el dia i els horaris de tots els partits de futbol que se celebraran a la Copa del món

12.05.2018 | 07:19
Imatge dels grups del Mundial.

Cada vegada tenim més a prop l'arrencada de l'esperat Mundial de Futbol 2018 que se celebrarà aquest estiu a Rússia. A l'espera de que s'ultimin tots els detalls, els usuaris ja disposen del calendari complet de tots els partits de la Copa del Món que arrencarà el proper 14 de juny amb el xoc inaugural entre la amfitriona Rússia i Aràbia Saudita.

Espanya debutarà contra Portugal a l'estadi de Sochi just un dia després d'haver-se iniciat la competició, el 15 de juny, una trobada que es presenta com el xoc més atractiu de la jornada.

Però cada dia, els amants del futbol podran gaudir de l'espectacle dels millors jugadors del món. Aquest és el calendari complet del Mundial de Rússia 2018, perquè no et perdis cap partit de cap selecció:


Primera Fase


Dijous 14/06

17:00 A - Rússia - Aràbia Saudita (Moscou Luzhniki)

Divendres 15/06

14:00 A - Egipte - Uruguai (Ekaterinburg)
17:00 B - Marroc - Iran (Sant Petersburg)
20:00 B - Portugal - Espanya (Sotxi)

Dissabte 16/06

00:00 C - França - Austràlia (Kazan)
15:00 D - Argentina - Islàndia (Moscou Spartak)
18:00 C - Perú - Dinamarca (Saransk)
21:00 D - Croàcia - Nigèria (Kaliningrad)

Diumenge 17/06

14:00 I - Costa Rica - Sèrbia (Samara)
17:00 F - Alemanya - Mèxic (Moscou Luzhniki)
20:00 I - Brasil - Suïssa (Rostov)

Dilluns 18/06

14:00 F - Suècia - Corea del Sud (Nizhny Novgorod)
17:00 G - Bèlgica - Panamà (Sotxi)
20:00 G - Tunísia - Anglaterra (Volgograd)

Dimarts 19/06

14:00 H - Polònia - Senegal (Moscou Spartak)
17:00 H - Colòmbia - Japó (Saransk)
20:00 A - Rússia - Egipte (Sant Petersburg)

Dimecres 20/06

14:00 B - Portugal - Marroc (Moscou Luzhniki)
17:00 A - Uruguai - Aràbia Saudita (Rostov)
20:00 B - Iran - Espanya (Kazan)

Dijous 21/06

14:00 C - França - Perú (Ekaterinburg)
17:00 C - Dinamarca - Austràlia (Samara)
20:00 D - Argentina - Croàcia (Nizhny Novgorod)

Divendres 22/06

14:00 I - Brasil - Costa Rica (Sant Petersburg)
17:00 D - Nigèria - Islàndia (Volgograd)
20:00 I - Sèrbia - Suïssa (Kaliningrad)

Dissabte 23/06

14:00 G - Bèlgica - Tunis (Moscou Spartak)
17:00 F - Alemanya - Suècia (Sotxi)
20:00 F - Corea del Sud - Mèxic (Rostov)

Diumenge 24/06

14:00 G - Anglaterra - Panamà (Nizhny Novgorod)
17:00 H - Japó - Senegal (Ekaterinburg)
20:00 H - Polònia - Colòmbia (Kazan)

Dilluns 25/06

16:00 A - Uruguai - Rússia (Samara)
16:00 A - Aràbia Saudita - Egipte (Volgograd)
20:00 B - Espanya - Marroc (Kaliningrad)
20:00 B - Iran - Portugal (Saransk)

Dimarts 26/06

16:00 C - Dinamarca - França (Moscou Luzhniki)
16:00 C - Austràlia - Perú (Sotxi)
20:00 D - Islàndia - Croàcia (Rostov)
20:00 D - Nigèria - Argentina (Sant Petersburg)

Dimecres 27/06

16:00 F - Corea del Sud - Alemanya (Kazan)
16:00 F - Mèxic - Suècia (Ekaterinburg)
20:00 I - Sèrbia - Brasil (Moscou Spartak)
20:00 I - Suïssa - Costa Rica (Nizhny Novgorod)

Dijous 28/06

16:00 H - Japó - Polònia (Volgograd)
16:00 H - Senegal - Colòmbia (Samara)
20:00 G - Anglaterra - Bèlgica (Kaliningrad)
20:00 G - Panamà - Tunis (Saransk)

Vuitens de final


Dissabte 30/06

16: 00 1C - 2D (50) (Kazan)
20:00 1A - 2B (49) (Sotxi)

Diumenge 01/07

16:00 1B - 2A (51) (Moscou Luzhniki)
20:00 1D - 2C (52) (Nizhny Novgorod)

Dilluns 02/07

16:00 1E - 2F (53) (Samara)
20:00 1G - 2H (54) (Rostov)

Dimarts 03/07

16:00 1F - 2E (55) (Sant Petersburg)
20:00 1H - 2G (56) (Moscou Spartak)

Quarts de final


Divendres 06/07

16:00 Guanyador 49 - Guanyador 50 (57) (Nizhny Novgorod)
20:00 Guanyador 53 - Guanyador 54 (58) (Kazan)

Dissabte 07/07

16:00 Guanyador 55 - Guanyador 56 (60) (Samara)
20:00 Guanyador 51 - Guanyador 52 (59) (Sotxi)

Semifinals


Dimarts 10/07

20:00 Guanyador 57 - Guanyador 58 (61) (Sant Petersburg)

Dimecres 11/07

20:00 Guanyador 59 - Guanyador 60 (62) (Moscou Luzhniki)

Tercer lloc


Dissabte 14/07

16.00 Perdedor 61 - Perdedor 62 (Sant Petersburg)

Final


Diumenge 15/07

17:00 Guanyador 61 - Guanyador 62 (Moscou Luzhniki)

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook
Enllaços recomanats: Premis cinema